Спеціальні потреби

Розгляд антикризових законів в Україні можуть відкласти


Попри заклики Президента Віктора Ющенка, український парламент завтра ймовірно знову відкладе розгляд антикризової програми уряду. Як заявив лідер фракції Партії регіонів Віктор Янукович, пропозиція БЮТ перенести розгляд проекту програми «є справедливою». За його словами, з боку коаліції та уряду це звучить «як самокритика» і визнання того, що антикризова програма уряду, яка була подана до ВР у грудні 2008 року, вже застаріла.

Партія регіонів розробила вимоги до антикризової програми, і вручила їх головам комітетів ВР, голові Верховної Ради. Сьогодні ж вони будуть передані прем’єр-міністру України та Президенту України. Янукович каже: необхідно «витратити невеличкий час, обов’язково за участю не тільки комітетів ВР України, а, перш за все, уряду, і підготувати реальну якісну програму і зміни до бюджету на цей рік». На його думку, якщо буде «системний підхід», то тоді буде можливість разом вирішити багато питань.

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко своє прохання про перенесення розгляду цих документів пов`язує з намірами керівництва уряду зустрітися з представниками всіх фракцій, в тому числі Партії регіонів, і обговорити пропозиції до програми, щоб виробити узгоджений документ.

Натомість Президент Віктор Ющенко звернувся до депутатів з проханням завтра ухвалити законопроекти, необхідні для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Він підкреслив, що простих рішень не буває, і хоч він сам не є прихильником вирішення вищезазначених проблем таким чином, як пропонується у законопроектах, але іншого варіанту для відновлення співпраці з МВФ немає.

Ющенко каже - це непрості рішення, оскільки йдеться про збалансування бюджетів Пенсійного фонду та бюджету НАК «Нафтогаз України», але, за словами Президента, «мені важко говорити, що я згоден з такою філософією, але іншого вибору немає, ми поставлені перед фактом».

Нагадаю, що низка експертів прогнозує дефолт в Україні у разі, якщо найближчим часом не вдасться відновити співпрацю з МВФ і отримати черговий транш.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG