Спеціальні потреби

Зелені студенти-активісти пікетували Капітолій

Сотні студентів із різних штатів вчора зібралися на Капітолійському пагорбі, аби закликати американських законодавців якнайшвидше прийняти законопроект, що передбачатиме заходи проти глобального потепління. За словами організаторів – це один із найбільших студентських заходів у США, присвячених кліматичним змінам на планеті.

Не зважаючи на сніговій і морозну погоду, сотні студентів у зелених касках зібралися на демонстрацію перед Капітолієм. Вони закликали Конгрес якнайшвидше прийняти законодавство щодо переходу на нові енергозберігаючих технології.

Студентська акція було частиною конференції під назвою «Енергетичний перехід 2009», яка відбулася у Вашингтоні минулих вихідних. Американська молодь дедалі більше занепокоєна кліматичними змінами на планеті. Студентка із штату Нью-Йорк Кесерін Макічерн каже, що молодих активістів не злякала холодна погода і вони пропустили заняття, щоб домогтися змін.

«Сніг не завадив нам тут зібратися. Це мало статися. Ми приїхали у Вашингтон із зверненням до наших конгресменів про те, що Сполучені Штати мусять вдатися до дій».

Студенти занепокоєні глобальним потеплінням і тим, яку шкоду воно завдає флорі і фауні на планеті. Вони кажуть, що політики мусять негайно вжити заходів, аби зменшити викиди шкідливих газів та співпрацювати з іншими країнами у боротьбі з глобальними кліматичними змінами.

Щоб впевнитись, що їхні заклики будуть почуті, молоді активісти зверталися безпосередньо до представників своїх штатів. Макічерн та інші студенти зі штату Нью-Йорк зустрілися зі своїм конгресменом Морісом Гінчі.

Лідер студентської лобістської групи Джена Дерн: «Зібралося понад 40 людей, кожен мав можливість висловитися. Після зустрічі ми ставили додаткові запитання».

Подібні зустрічі мали й студенти з інших штатів. Джесі Толкан є виконавчим директором Коаліції щодо збереження енергії – організації, яка організувала мітинг. Вона каже, що цей захід дав молодим людям нагоду самим впливати на політичні процеси. Джесі переконана, що на цьому вони не зупиняться.

«Те, що відбулося – лише початок активного студентського руху проти кліматичних змін, який вимагатиме, щоб наш Конгрес подав на підпис президенту Обамі законопроект щодо заходів проти глобального потепління».

На відміну від студентів, які зібрались на Капітолійському пагорбі навіть у погану погоду, деякі з конгресменів скасували заплановані з ними зустрічі, посилаючись саме на сніг.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG