Спеціальні потреби

Пайфер про виклики, перед якими стоїть Україна
повне інтерв`ю з послом Пайфером
мовою оригіналу дивіться внизу

Українські події, в інтерв`ю Голосу Америки, прокоментував старший експерт Інституту Брукінґса та колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Він вважає, що прагнення голови українського уряду у цей виборчий рік задовольнити інтереси громадян, майбутніх виборців і у той самий час подолати наслідки економічної кризи в Україні, - два майже взаємовиключні завдання. Щоб отримати підтримку народу, уряду Юлії Тимошенко необхідно збільшувати витрати з бюджету, особливо на соціальні програми, але щоб виправити економіку, уряд мусить збалансувати бюджет, як цього вимагає Міжнародний валютний фонд.

«Можна звичайно аргументувати, що намагання українського уряду витратити більше грошей, це не лише політика, це також спроба стимулювати економіку. Подивіться на Сполучені Штати, де Конгрес ухвалив пакет стимулювання економіки. Але в США, це базується на розрахунках, та передбаченнях, що такого роду вливання допоможуть економіці. Я не берусь казати чи подібні кроки можуть допомогти чи зашкодити Україні. Але це звичайно набагато складніше зробити у рамках співпраці з МВФ -- міжнародної інституції, яка вимагає щоб Україна мала збалансований бюджет і утримувала довготривалу фінансову стабільність».

І все ж, на думку експерта, кредит МВФ можливо є єдиним порятунком України. Позичати гроші у Росії може бути доволі ризиковано, а розраховувати на кредити від інших держав, зокрема США, на думку Стівена Пайфера, Україні навряд чи варто.

«Якщо подивитись на досвід останніх 15-ти років, Сполучені Штати традиційно не давали кредитів іншим країнам. Я не стверджую, що це абсолютно неможливо, але такою є звична політика уряду США. Проблема України у тому, що вона хоче співпрацювати з МВФ і мати доступ до кредитів, які можуть у наступні три роки сягти 16 мільярдів доларів, але МВФ висуває дуже жорсткі умови і уряду буде важко дотримуватись цих умов особливо у виборчий рік», - зазначив Стівен Пайфер.

В розмові, переглянути яку мовою оригіналу можна внизу, Пайфер також торкнувся таких тем як енергетична безпека, економічна криза, перспективи членства України в ЄС та НАТО, українсько-російські відносини, прогнози щодо відносин між Україною та США за адміністрації Барака Обами та внутрішньо-політиична боротьба в Україні. Інтерв`ю, яке пропонуємо у двох частинах, провела Мирослава Ґонґадзе.


частина першачастина друга

Інше за темою

XS
SM
MD
LG