Спеціальні потреби

Обрання нового спікера призначено на вівторок


Вже у вівторок український парламент спробує обрати нового голову. Скільки часу новий спікер працюватиме на своїй посаді не відомо. Однак депутати сподіваються, що спікер зможе об’єднати Раду і стати в основі нової коаліції.

Хто претендуватиме на посаду спікера вже завтра сьогодні ще достеменно невідомо. Прізвищ три – Литвин, Плющ та Лавринович. Однак офіційно є поставнова про обрання лише Володимира Литвина, і зареєстрував її нашоукраїнець Омельченко. Блок Тимошенко свого кандидата не висуватиме. Лідер фракції Іван Кириленко каже, що вони готові розглядати і підтримувати того кандидата, який зможе об’єднати коаліцію і підтримати уряд Тимошенко:

«Наша позиція – негайне обрання голови ВР. Ми своєї пропозиції не висуваємо і підтримаємо ту кандидатуру, яка сяде за стіл переговорів із фракцією, із урядом».

Поки що депутати визначили лише процедуру голосування – вони робитимуть це не бюлетенями, а картками, у відкритому режимі. Так, як і знімали Арсенія Яценюка. Якщо ж спікера не оберуть, у парламенті знову оголосять перерву на невизначений термін. Чимало депутатів очікують саме цього. Адже традиційно спікеріада для українського парламенту – процес довгий. Переговори ж лише почалися. Оптимістичних прогнозів, що парламентарі відповідально поставляться до роботи у період кризи, значно менше, аніж прогнозів песимістичних.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG