Спеціальні потреби

У зовнішій політиці Обама покладатиметься на дипломатіюНовообраний президент США Барак Обама пообіцяв новий напрямок у зовнішній політиці з часу, коли він приступить до виконання своїх президентських обов’язків у січні. Обама заявив, що у своїй зовнішній політиці він планує більше покладатися на дипломатію та вдаватися до використання військової сили тільки у крайньому випадку. Барак Обама тільки за вівторок провів кілька телефонних розмов із світовими лідерами – Папою Римським Бенедиктом XVI-им, бразильським Президентом Луїсом да Сильвою, королем Йорданії Абдуллою.

Під час своєї промови у Чикаго в день перемоги Барак Обама пообіцяв початок нового «світанку американського лідерства» у світі:

«До тих, хто хоче зруйнувати цей світ – ми вас подолаємо. До тих, хто шукає мир та безпеку – ми вас підтримаємо. І для тих, хто сумнівався, чи смолоскип Америки все ще яскраво палає, – сьогодні ми довели, що справжня сила нашої нації походить не від могутності нашої армії чи нашого багатства, а від потужної сили наших ідеалів: демократії, свободи, рівних можливостей та надії».

Барак Обама пообіцяв, що за його президентства Сполучені Штати будуть безпечними та сильними, але він більше покладатиметься на дипломатію, ніж військову силу. Під час своєї кампанії він заявив, що готовий до переговорів без передумов із лідерами націй, які є ворожими до Сполучених Штатів, таких як Іран.

Збіґнев Бжезинський, колишній радник із питань національної безпеки в Адміністрації Картера, а зараз – радник Обами – каже, що саме переговори можуть дати позитивні результати у таких випадках, як Іран та його ядерні амбіції:

«Мені здається, що серйозні дискусії – краща політика, ніж зростаюча ворожість, погрози – все, що потенційно може призвести до певного зіткнення. І насильство, додаткова війна, в тій частині світу на додаток до того, що вже відбувається в Афганістані та Іраку, буде катастрофою для регіону, катастрофою для Сполучених Штатів».

Також Барак Обама заявив, що конфлікт в Афганістані не може бути вирішений без розв’язання проблеми атак з території Пакистану. Але уряд Пакистану був не здатний їх зупинити. Представник центру Вудро Філсона Роберт Хатевей каже:

«Пакистан майже на грані розколу. Це – велика нація. Це – шоста за кількістю населення країна у світі. Вона має ядерну зброю. І також Пакистан зараз є дуже нестабільним політично та економічно, фактично – банкрутом».

Барак Обама має дуже незвичне походження у порівнянні з його попередниками. Маючи батька з Кенії, він також чимало часу у дитинстві провів в Індонезії, мусульманській країні. Чи позначиться це на його підходах до зовнішньої політики? Ось що з цього приводу думає Роберт Хатевей:

«Я думаю, що Обама через його особистий досвід, пам’ятає, що він перш за все належить до меншості. І я думаю, що це дає йому певне розуміння, якого не мають представники більшості».

Можливо, це також стало однією з причин теплого прийому, який Обама отримав під час своєї поїздки Європою та Близьким Сходом під час своєї виборчої кампанії та того ентузіазму, з яким світ зустрічав його перемогу.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG