Спеціальні потреби

Тейлор прогнозує тісну співпрацю Обами з Україною


За президентства Барака Обами Сполучені Штати тісно співпрацюватимуть з Україною. Таку заяву зробив посол США в Україні Вільям Тейлор під час проведеної шостій ранку «виборчої вечірки», присвяченої завершенню голосування на американських президентських виборах.Новину про перемогу Обами в Україні почули близько шостої. О цій ранній порі сотні американських та українських політиків, бізнесменів, науковців зібралися у п`ятизірковому київському готелі «Hyatt». Гарячі новини CNN – Джон Маккейн визнає поразку, Барак Обaма – новий президент. Звістка викликає бурхливу реакцію. Багато присутніх зізнаються: теж голосували за Обаму. В Україні їм це було зробити навіть простіше, ніж вдома в Америці.

Серед присутніх на тему голосування та з приводу обрання на їх батьківщині першого чорношкірого президента можна було почути такі коментарі:

Валері Райт, колишній доброволець Корпусу миру США, Івано-Франківськ: «Я одержала бюлетень через пошту, відмітила і повернула поштою в Америку. Тобто у нас тут в Україні не було черг».

Джона Янкура, бізнесмен, Каліфорнія: «Я дуже щасливий. Я просто у захваті. Гадаю, це дуже позитивний момент в американській історії».

Ґреґґ Кобарр, фотохудожник, Каліфорнія: «Я щасливий, що ми нарешті маємо президента, якому, здається, симпатизує увесь світ».

Крістін Емеран, науковець, Нью-Йорк: «Раса тут ні до чого. За нього голосували, бо підтримують його політику. І поважають за інтелект».

Мирослава Знаєнко, науковець, Нью-Джерсі: «Хоча я республіканка і ціле життя ми голосували за республіканців, бо нам здавалося, що в них сильніший кулак і вони краще знають, як повестися щодо попереднього Радянського Союзу. Але трошки часи змінилися, і я вважаю, що Обaма буде дуже добрий для Америки і для України».

Це підтвердив і посол США в Україні Вільям Тейлор. Він сказав, що новий американський президент Україною цікавиться. Уже бував там – щоправда, не в Києві, а в Донецьку. Тейлор також спростовував поширену думку про те, нібито Обaма не так твердо, як Маккейн, відстоюватиме інтереси України.

«Поза сумнівом, президент Обама матиме міцні стосунки з Україною. Що ж до Росії, то відносини з нею він будуватиме на взаємній повазі. Але водночас виступатиме з твердих позицій», -- зазначив посол США в Україні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG