Спеціальні потреби

Путiн дав вiдповiдь Кондолiзi Райс


Прем’єр-міністр Росії Володимир Путiн заявив, що його країна залишається відкритою для іноземних інвестицій і будь-яка спроба втягнути її назад в добу «холодної війни» становииме безпосередню загрозу її програмі модернізації. Путiн зробив таку заяву після того, як державний секретар США Кондолiза Райс піддала Москву гострій критиці, звинувативши Росію у тому, що вона своїми дiями у Грузiї ступила на шлях самоізоляції.

Виступаючи в Сочі на конференції, присвяченій питанню капiталовкладень, Путiн сказав, що його країні слід бути відкритою для іноземних інвестицій так як i iншим країнам неодхiдно бути відкритими до надходження російського капіталу. Прем`єр зазначив, що це створило б атмосферу взаємозалежностi i застрахувало б мiжнародних партнерiв вiд несподiваних дiй когось одного з них. Він додав, що це також об’єднало б світову бізнес-громаду.

За словами Путiна, основні ідеологічні підходи залишаються незмінними. Ми ставимо наголос на приватній ініціативі, свободi пiдтриємництва, як також на відкритості та раціональній інтеграції в глобальну економіку.

Путiн додав, що Москва вважає будь-яку спробу втягнути Росію назад в добу «холодної війни» прямою загрозою її проектам з модернізації країни.

Цього року російський фінансовий ринок зазнав стрімкого спаду. Вартiсть деяких акцiй та цiнних паперiв впала на понад 50 відсотків. Конфлікт у Грузії ускладнив фінансові проблеми Росiї тим, що вiд початку збройних дiй минулого місяця мiжнароднi інвестори вилучили з Росії понад 35 мільярдів доларів.

Виступаючи у четвер у Вашингтоні, державний секретар Кондолiза Райс заявила, що Росія заплатила високу ціну за свою агресiю в Грузії.

«Своїм вторгненням у Грузію Росiя не досягнула і не досягне жодної перманентної стратегічної мети. Наша стратегічна ціль тепер - дати російським лідерам ясно зрозуміти, що їхні рішення можуть поставити Росiю на шлях з одностороннiм рухом – шлях, який поведе її до самоiзоляцiї та тривiалiзацiї себе на мiжнароднiй аренi».

Райс додала, що кремлівські лідери стають дедалі авторитарнішими, залякуючи сусідів Росії, використовуючи енергоносії як політичну зброю знаряддя і переслідуючи вітчизняних журналістів, інакодумців та інших, завдаючи такими дiями шкоду самiй Росiї.

Фiнансовий експерт російської інвестиційної компанії «Тройка діалог» Антон Строгучевський сказав Голосу Америки, що вiдбувається полiтична дебата, в якiй російські та американські офіційні особи представляють інтереси своїх країн. Все ж, він каже, що втрата інвестиційного капіталу є неприємною і може вплинути на дальший хiд розвитку Росії.

Російські фондові біржі відкрилися в п’ятницю після дво-денного призупинення торгів. Ціни на акції підскочили у відповідь на заходи російського уряду щодо змiцнення довіри інвесторів до стабiльностi російських фінансових ринків.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG