Спеціальні потреби

Службовців МВС США звинувачено у хабарництві


Кількох державних службовців Міністерства внутрішніх справ США цими днями звинуватили у зловживанні службовими обов’язками. Серед іншого, їм інкримінують отримання хабарів від енергетичних компаній, які вони повинні перевіряти на вчасну і повну сплату податків. Слідство, що тривало два роки і коштувало понад п`ять мільйонів доларів, виявило, що в обмін на організацію дозвілля і подарунки, держпрацівники допомагали енергетичним фірмам отримати вигідні контракти. Скандал розгорівся у час, коли Сенат США планує розглянути кілька пропозицій щодо освоєння нових родовищ.

Їх обов’язком було ретельно стежити за тим, щоб енергетичні компанії, які добувають корисні копалини на державній землі, вчасно і чесно платили податки. Це в теорії. На практиці ж виявилося, що люди, які мали захищати інтереси американців, мало того, що не виконували своїх прямих обов’язків, вони ще й регулярно порушували закон. Згідно зі звітом головного інспектора Міністерства внутрішніх справ, більше десятка працівників брали від енергетичних компаній хабарі. Хтось у вигляді подарунків і туристичних путівок, інші наркотиками. Не відмовлялися вони і від походів у дорогі ресторани чи від статевих стосунків з колегами з бізнес-кіл.

У звіті ретельно перелічені порушення, що тривали роками. Розслідування встановило, що двоє державних службовців брали хабарі у 135 випадках. Слідчі виявили також Інтернет-листування, де енергетичні компанії запрошували працівників Міністерства внутрішніх справ на вечірки, обіцяючи теплу ванну і дівчат.

Звіт наробив багато галасу у Конгресі. Як республіканці, так і демократи закликають провести детальніше розслідування цієї справи, і зокрема у світлі того, що Конгрес планує розглянути нові проекти буріння у районі Мексиканської затоки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG