Спеціальні потреби

Україна і ЄС розпочнуть діалог про безвізовий режим


Україна і Європейський Союз на порозі переговорів про безвізовий режим. Про це повідомив заступник Міністра закордонних справ Костянтин Єлисеєв. Коментуючи результати саміту Україна-ЄС, який відбувся у вівторок, Єлисеєв зазначив: «Ми буквально найближчим часом, сподіваюсь уже в жовтні, почнемо з Євросоюзом предметний діалог про безвізовий режим».

При цьому дипломат не назвав прогнозованих строків запровадження безвізового режиму. Як він зауважив, ключовою темою переговорів будуть не строки, а умови, які повинна виконати Україна, аби безвізовий режим став реальністю.

Представник МЗС наголосив також на іншому успіхові, досягнутому Україною на саміті. Вирішено, що нова угода, яку Україна і Євросоюз підпишуть в другій половині 2009-го року, матиме знакову назву «Угода про асоціацію». Це рівноцінно отриманню «студентського квитка» в ЄС, вважає Єлисеєв:

«Ми досягли того, чого досягли свого часу, на початку 90-их років, інші країни наші сусіди, які нині є членами ЄС. Ми досягли розуміння, що це має бути угода про асоціацію. Наступний крок це, звичайно, її безумовне і неухильне виконання, і після виконання ми переходимо до нового етапу відносин, переговорів про укладення членської угоди».

А між тим, на думку експертів, прямі паралелі між Україною та новими членами Євросоюзу проводити не варто. Для України угода про асоційоване членство може означати щось інше, ніж вона означала на початку 90-их для Польщі або Угорщини, і процес набуття повноправного членства може забрати далеко більше часу. Про це сказала, коментуючи рішення «Німецькій хвилі», експерт Французького інституту міжнародних відносин Сюзанне Ніс.

Водночас, як вважає Ніс, перспективи отримання безвізового режиму з ЄС набагато ближчі та реальніші. Прогнозуючи, скільки доведеться чекати рішення про скасування віз для українців, міжнародний експерт зауважила: «Треба розраховувати на період десь у п`ять років. Це я вважаю реалістичним». Як вона додала, «скасування віз стане базою, на якій буде можливим приєднання України до Євросоюзу».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG