Спеціальні потреби

Експерти прогнозують розвал коаліції і нові вибори


Розмови про імпічмент – порожні погрози. До його застосування парламентарями проти президента справа не дійде, – вважає директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран:

«Ідея може бути реалізована в тому разі, якщо буде надзвичайне загострення ситуації. Про ідею імпічменту можна тоді говорити, якщо дві політичні сили укладуть про це пакт – Партія регіонів і БЮТ. Їхній союз може бути ситуативним, а стратегічним – ні. Тому я гадаю, що до імпічменту не дійде. Швидше за все, це буде своєрідною ядерною зброєю у руках парламентарів на той випадок, якщо президент захоче вжити якихось радикальних кроків щодо зміни ситуації в країні, наприклад щодо розпуску парламенту. Тоді це буде та зброя, яка не дасть президенту це зробити. Тобто це буде та зброя, яку не застосують, але наявність якої стримає президента від подальших кроків».

Якщо порівнювати імпічмент зі зброєю, то за нинішніх умов цей меч може вдарити по тих, хто його підніме, – переконаний інший експерт, директор Інституту голобальних стратегій Вадим Карасьов:

«Погрози щодо імпічменту ніякого результату не дадуть. Більше того: якраз якщо комуністи або інші політичні сили будуть робити заяви про імпічмент, то виграє тільки Ющенко. На тлі нової геополітичної реальності ініціювати імпічмент Верховному Головнокомандувачу, виразнику національних інтересів у скрутній геополітичній ситуації це значить іти проти національних інтересів. Це комуністи можуть підтримати імпічмент, може підтримати частина Партії регіонів – можливо, але якщо Юлія Тимошенко підтримає імпічмент президенту, то тоді вона однозначно стане на один бік з комуністами. Такі високі ризики для репутації відвернуть Тимошенко від сценарію імпічменту. Він був можливий півроку тому, але сьогодні виглядає як імпічмент державі, імпічмент нації, а не імпічмент особисто Ющенку. На це Тимошенко на піде. Тому це лише політична тактика комуністів, і ніякого реального продовження вона не матиме».

А от над Верховною Радою нависла реальна загроза, – вважають політологи. За їх очікуваннями, у новому політичному сезоні парламент не здивує злагодженими голосуваннями та конструктивною роботою. А відтак прогноз невтішний – остаточний розпад демкоаліції, розпуск парламенту і дострокові вибори, – каже Карасьов:

«Для конструктивної роботи нема підстав. По-перше, немає коаліції. Юридично вона є, фактично немає. Немає намагань цю коаліцію зліпити заново, тому що побиті всі горшки між прем`єром і президентом, а створити нову коаліцію ПР і НУ сьогодні неможливо.

Тому проблема відставки уряду Тимошенко реальна. Реальний розпад коаліції. А взамін – або нова коаліція, яку важко буде створити, або нові дострокові вибори наприкінці 2008-го року».

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG