Спеціальні потреби

Думки дiаспорян з приводу рiчницi незалежностi України


Разом із громадянами України, День Незалежності відзначили i закордонні українці. Як завжди 24 серпня, цього року на свято до Києва з`їхалось багато представників діаспори. Якою бачиться їм ситуація в Україні в 17-у річницю незалежності? Про це деяких дiаспорян розпитували нашi київськi кореспонденти Оксана Лiгостова i Руслан Дейниченко. Ось їхнi вiдповiдi:

Аскольд Лозинський, екс-президент Світового конгресу українців:

«Ми задоволені демократизацією України, але ми розчаровані двома іншими аспектами «помаранчевої» революції – це браком єдності, який заіснував, і прямо неймовірним амбіціонерством, яке існує в Україні. Я думаю, що задля добра народу наші лідери націонал-демократичного табору повинні якось придушити свої амбіції і дійти до спільної згоди. Рівночасно ми є незадоволені на 17-у році темпами українізації України… В Києві на вулиці можна почути різні мови, різні, тільки не можна почути української».

Ігор Ґавдяк, голова Української американської координаційної ради:

«На жаль, в діаспорі зростає розчарування. Ми були захоплені Помаранчевою революцією, вірили, що це був дійсно крок до розвитку української держави, української культури. Але відчуваємо тепер, що цього поступу нема. Я приїжджаю кожного року і чекаю почути українську мову на вулиці, то це мене особливо розчаровує. А діаспору найбільше розчаровує, що немає згоди між українським урядом, президентською адміністрацією і Верховною Радою. Кожен тягне в свою сторону. І виглядає для нас, що особисті інтереси є для них більш важливі, ніж інтереси цілої української держави».

Богдан Футей, Федеральний суддя США:

«Не можна рівняти Україну – ті, що є критики України, рівняють її до держав, які вже мають свою демократію понад 200 років часу, пережили ці всі процеси. Очевидно, що вони є попереду для України. Але Україну треба рівняти до тих держав, тієї системи, в якій вона знаходилася. І якраз у тій системі Україна зробила великий прогрес».

Маріанна Заєць, голова Союзу українок Америки:

«Порівняти, де вона була навіть 10 літ тому, то величезні кроки вперед були зроблені. Але теперішній стан нас дуже гризе, і ми дуже журимося».

Гаррі Несмачний, виконавчий директор Спілки української молоді в Канаді:

«Ми походимо з держав демократичних, знаємо історію їхню, і знаємо, що Америка також не була збудована за один день, ані Рим, і було шахрайство, хуліганство і Бог знає що і в Америці за часів олігархів тамтешніх. Так що нинішня ситуація в Україні, ми вважаємо, це є нормальний процес».

Євген Чолiй, президент Світового конгресу українців:

«Сам факт, що Україна 17 років існує як незалежна держава, є привід, щоб святкувати. Бо ми такого не бачили вже дуже давно. І українці повинні бути того свідомі і робити всі відповідні заходи, щоб не стратити ту демократію, ту незалежність. І я бажаю українцям в Україні, щоб Україна дійсно українізувалася, щоб в Україні була Українська помісна православна церква, одна; щоб була чиста, прозора держава, не корумпована. І я бажаю, щоб Україна процвітала далі і займала відповідне місце між всіма демократичними державами світу».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG