Спеціальні потреби

У США допомагають потерпілим вiд повеней в Україні


Спеціальний фонд для боротьби з наслідками повені в Україні створили представники американських бізнес-структур та організацій, що співпрацюють з Україною. Ініціатори створення фонду поставили за мету зібрати принаймні один мільйон доларів допомоги грошима чи у вигляді послуг. Вже прийнято рішення про відкриття тимчасового представництва у Західній Україні, яке координуватиме розподілення допомоги з цього фонду.

Голова Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс зазначив:

«Ми вже маємо згоду від корпорації «Боїнг», «Карґіл», Компанії «Три-М», “UPS”. За цей час принаймні 25 американських корпорацій, пообіцяли допомогти постраждалим від стихії».

Компанія “UPS” однією з перших відгукнулася на заклик про допомогу, започаткувавши внески у фонд. Віце-президент компанії Арнольд Велмен каже, що, працюючи в Україні, неможливо стояти осторонь нещастя, яке переживає зараз її південно-західний регіон:

«Моя компанія підтримує багато проектів по всій Україні. Бо ми розвиваємо бізнес у цих регіонах. А західні області для нас особливо близькі, оскільки вони поруч з польським кордоном. Тому ми знаємо цей регіон, ми багато разів там були, і нас це хвилює».

Створення фонду допомоги є приватною ініціативою американських бізнесменів, втім свої дії вони вирішили тісно скоординувати з офіційною допомогою, яку надають Сполучені Штати Україні. Посол США в Україні Вільям Тейлор, каже, що це чудовий приклад поєднання урядових та неурядових зусиль для допомоги іншій країні відновитися після стихійного лиха:

«Мій заступник зараз перебуває у районі лиха, щоб бачити чим уряд США може допомогти, наші військові були там одразу, визначаючи яку термінову допомогу потребують люди. Посольство США в Україні тісно співпрацює з Урядом України, МНС, керівництвом постраждалих областей, надаючи необхідну допомогу. Можу сказати, що наш уряд досить швидко відреагував з наданням можливої допомоги».

Уряд США, каже Тейлор, вже надав мільйон доларів Україні у вигляді гуманітарної допомоги.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG