Спеціальні потреби

Венко Енерджi не вiдгукнулася на пропозицiю уряду


Український уряд відкликав свою пропозицію про початок передарбітражних переговорів із американською нафтовою компанією Венко. Про це стало відомо після того як у Києві отримали офіційне повідомлення із арбітражного суду Стокгольму. Там почали розглядати позов до Кабінету Міністрів. Предмет суперечки – право розробляти поклади нафти і газу на причорноморському шельфі.

Суперечка між українським урядом і американською нафтовою компанією Венко Енерджі очевидно продовжиться в суді. Сторони так і не виявили волі домовлятися. Прем`єр Юлія Тимошенко, яку вважають найбільшим противником угоди, сьогодні підтвердила – позиція Кабміну на це питання не зазнала змін. Він і надалі вважає домовленості незаконними. На погляди урядовців не вплинуло й рішення Ради нацбезпеки і оборони. Та підтримала угоду із американською компанією. У Кабміні переконані – контракт суперечить національним інтересам України.

Ще минулого тижня урядовці висловлювали готовність сісти із керівництвом Венко за стіл переговорів. Принаймні таку позицію озвучував заступник міністра юстиції країни Євген Корнійчук. Саме його уряд делегував домовлятися із американцями. Єдиною умовою початку перемовин він називав відкликання позову із Стокгольмського арбітражного суду. Саме туди звернулася Венко. Урядовці пропонували продовжити термін передарбітражних консультацій на два місяці. Втім, не отримавши відповіді, напередодні уряд заявив про відкликання пропозиції про початок переговорів.

Українські медіа повідомляють, що Кабмін вже завершив юридичну підготовку до суду. Зокрема, найняв адвокатів і виробив стратегію захисту. Намагатимуться довести наявність порушень закону у діях Венко. Зокрема передачу права видобувати нафту і газ на чорноморському шельфі іншим компаніям. Серед них і структурам, близьким до донецького бізнесу. За цим, кажуть урядовці, проглядаються й корупційні мотиви. Адже угоду після майже річних переговорів підписував уряд Віктора Януковича.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG