Спеціальні потреби

Нафтова компанія 'Ексон Мобіл' оголосила про рекордні прибутки


Найбільші нафтові компанії Сполучених Штатів повідомляють про рекордні прибутки за підсумками роботи у другому кварталі цього року. «Ексон Мобіл» за останніх три місяці заробив майже 11,7 мільярдів доларів – це найбільший квартальний прибуток отриманий будь-якою американською корпорацією за всі часи. Те, що нафтовидобувні компанії матимуть рекордні прибутки очікувалось, натомість у суспільстві дедалі серйозніше постає питання – на які цілі корпорації направляють зароблені мільярди. І відповідь навряд чи сподобається платникам податків. Майже весь отриманий прибуток «Ексон Мобіл» витрачає на те, щоб зробити своїх найбільших акціонерів ще багатшими і лише близько 1% йде на освоєння нових родовищ чи на розробку альтернативної енергії з відновлювальних джерел.

Повідомлення про рекордні прибутки «Ексон Мобіл» продовжило вдалий рік для нафтових гігантів. 2008-ий, очікується, принесе їм ще більші прибутки ніж минулий, коли п’ять найбільших нафтових компаній Америки продали разом цієї сировини на півтора трильйона доларів – що більше ніж ВВП Канади. Втім американські компанії забезпечують лише четверту частину необхідної країні нафти. Решта 75% США купують за кордоном. При теперішніх цінах на чорне золото, та обсягах його споживання Америка переправляє рекордні доларові суми в бюджети інших країн. Такий стан справ змушує американців шукати альтернативу закордонній нафті.

Але чи нафтові гіганти справді роблять те, про що говорять? Аналітики в нафтовій галузі кажуть, що компанії, можливо, витрачають більше грошей на рекламу нових технологій, ніж на їх розробку.

«Ексон Мобіл» вже заявив, що не буде займатися розробкою альтернативних джерел енергії, а сфокусується на нафті і газі. Втім не лише ця компанія витрачає мізерну частку від прибутку – 1% на нові джерела енергії. Аналітики кажуть, що нафтові гіганти навряд чи змінять свою політику, хіба що зміни відбудуться у Вашингтоні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG