Спеціальні потреби

Верховний суд Каліфорнії зняв заборону на одностатеві шлюби


У понеділок Каліфорнія стала другим після Массачусетсу американським штатом, де пари однієї статі можуть укласти цивільний шлюб. Але якщо у Массачусетсі одружують лише мешканців штату, то у Каліфорнії право побратися мають усі охочі. Очікують, що створити родину забажають тисячі пар, а це означає економічний бум для західного узбережжя Америки. За підрахунками Каліфорнійського університету, прибутки від туризму сягнуть 700 мільйонів доларів.

Тисячі геїв відтепер планують скористатися рішенням Верховного суду Каліфорнії, що зняв минулого місяця заборону на одностатеві шлюби.

Дейвид і Джеф Дженіс Кицміллер не вперше намагаються створити сім’ю. У лютому 2004-го року вони побралися у Сан-Франциско, коли мер міста на короткий час дозволив одружуватися партнерам однієї статі. На жаль тривало це не довго, оскільки невдовзі суд визнав свідоцтво недійсним.

Тепер також існує небезпека. Шлюби Кицміллерів та тисячі інших пар можуть бути анульовані на виборах у листопаді, якщо електорат Каліфорнії, окрім виборів президента, підтримає ініціативу, що визнає шлюб лише між чоловіком і жінкою. Але навіть за цих умов правники не можуть дати чіткої відповіді, що робити з уже виданими свідоцтвами і чи можна застосувати закон заднім числом. Втім, до листопада ще багато часу. І впродовж наступних місяців у Каліфорнії очікують буму одружень геїв, який, зокрема, спричинять приїжджі. Адже Каліфорнія наразі єдиний штат, де молодята однієї статі не повинні бути його мешканцями для того, щоб побратися. Щоправда свідоцтва про одруження таких пар будуть дійсними лише у Нью-Йорку і Массачусетсі.

Прихильники одностатевих шлюбів сподіваються, що Каліфорнія послужить прикладом для інших штатів, однак противники застерігають про зворотні тенденції.

Ймовірні кандидати у президенти демократ Барак Обама і республіканець Джон МакКейн виступають проти одностатевих шлюбів, але водночас намагаються уникати публічних дебатів на цю тему.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG