Спеціальні потреби

Ющенко запропонував відкликати Луценка з уряду


Конфлікт усередині демократичної коаліції загострився до краю. У понеділок народні депутати з групи Юрія Луценка відмовились прийти на зустріч з Президентом України Віктором Ющенком. На понеділковій нараді глави держави з фракцією НС-НУ була присутня тільки одна половина фракції – «Наша Україна». Самооборонці свій демарш пояснили тим, що просили президента про окрему зустріч, проте їм відмовили.

Позицію групи виклав на брифінгу під стінами президентського секретаріату член «Народної самооборони» Олесь Доній. Він заявив, що «в державі розпочалася кампанія полювання на самостійно мислячих політиків». Народний депутат нагадав: тиждень тому фракція звернулася до президента з вимогою припинити політичні репресії проти активістів «Народної самооборони». «У відповідь ми отримали лише активізацію репресій з боку Генпрокуратури та СБУ, чиї дії явно координуються Секретаріатом президента», – заявив Доній. Він зачитав вимоги самооборонців до президентської канцелярії: припинити репресії, а також звільнити главу секретаріату Віктора Балогу та Генерального прокурора Олександра Медведька.

А тим часом на нараді в Секретаріаті ішлося про справи поточні, й вимоги, озвучені групою Луценка, як і відсутність на засіданні однієї половини фракції президент не коментував.

Думку глави держави лише згодом повідомила журналістам прес-секретар. На брифінгу Ірина Ваннікова озвучила пропозицію Ющенка до фракції НС-НУ: відкликати міністра Луценка. Втім, прізвище не прозвучало. «Я пропоную: міністр, який не підпорядковується солідарному рішенню фракції, повинен бути відкликаний з уряду. Шукайте іншого міністра», – зацитувала слова свого шефа прес-секретар. Ваннікова також повідомила, що президент готовий окремо зустрітися з представниками «Народної самооборони», але тільки в тому разі, якщо вони відмовляться від висування будь-яких ультиматумів.

А між тим у понеділок до списку політрепресованих з групи Луценка додалася ще одна жертва. До СБУ викликали народного депутата від НС Сергія Василенка. Повістку прислало управління боротьби з оргзлочинністю та корупцією. СБУ пред`явила самооборонцю Василенку звинувачення у неправомірному отриманні статусу учасника бойових дій.

Початком політичних репресій самооборонці вважають відкриття 22 травня кримінальної справи проти народного депутата Давида Жванії, якого звинуватили в незаконному отриманні громадянства.

Згодом, 26 травня, Генпрокуратура відкрила кримінальну справу за низкою звинувачень проти лідера «Нашої самооборони» міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Одним із звинувачень було побиття мера Леоніда Черновецького. У відповідь Луценко звинуватив президентський Секретаріат у спробах розвалити демократичну коаліцію та здійснити державний переворот, а самого Президента Ющенка – у потуранні тим планам.

Солідарність з «Нашою самообороною» висловив Блок Юлії Тимошенко. Один з лідерів БЮТу Микола Томенко звинуватив президента у тому, що гасло «Бандитам – тюрми!» той проміняв на інше: «Майдану – тюрми!»

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG