Спеціальні потреби

У світі 862 мільйони людей страждають від голоду


Як в Україні, так і у США люди скаржаться на дорожнечу продуктів харчування. Однак ціни на продовольство, згідно з даними ООН, навряд чи повернуться до попереднього рівня.

Як зазначено у звіті Всесвітньої продовольчої і сільськогосподарської організації, ціни на зерно та інші культури ймовірно дещо зменшаться, але не найближчим часом. За офіційними даними, 862 мільйони людей у світі страждають від голоду, і високі ціни на продовольчі продукти лише погіршать ситуацію.

Останнє опитування показує, що майже для половини американських сімей підвищення цін на продукти стало великою проблемою. Втім, спеціалісти з харчування, серед яких Еллен Шустер, кажуть, що американські споживачі купують багато зайвого:

«Родина з чотирьох осіб щороку перевитрачає 600 доларів на продукти, які потім ідуть в смітник. Ви лише уявіть – на ці гроші можна десять разів заправити бак авто! Це велика сума, яку можна використати більш доцільно.

Існує багато способів заощадити на харчуванні. Наприклад, не ходити за покупками на голодний шлунок та не запасатися харчами наперед. Також експерти радять не зловживати купонами на знижки. Адже споживачі ризикують потратити гроші на річ, яка їм не потрібна, лише тому, що вона дешева.

Інша порада – їсти вдома. Харчування в громадських місцях – це найперший спосіб викинути гроші на вітер. Окрім цього, замовляючи їжу в ресторанах, ви не маєте змоги контролювати її інгредієнтів. А вдома ви самі вирішуєте скільки покласти жиру або солі. І ви самі визначаєте об’єм порції.

Загальне підвищення цін на продукти вдарило і по шкільних бюджетах. Пенні МакКонел, відповідальна за харчування 140 тисяч дітей у шкільному окрузі штату Вірджинія, відтепер має переглянути меню:

«Я би дуже хотіла, щоб у сандвічах були свіжі помідори, огірки та салат. Діти би надали перевагу свіжим суницям, як це було у минулому році, але у цьому році вони отримують лише гарнір».

Деякі школи замінили продукти, які вони використовували, на більш дешеві – цільну муку на дешевшу білу, свіжі фрукти на консервовані.

Більшу частину коштів на харчування школи отримують з федерального бюджету, проте ціни ростуть швидше, ніж ці гроші надходять. Школи ризикують опинитися з великими боргами наприкінці року. Але для дітей із малозабезпечених сімей шкільні обіди є найбільш поживною їжею, яку вони отримують. Втім, не дивлячись на ріст цін, на здоров’ї школярів учбові заклади наразі економити не будуть.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG