Спеціальні потреби

В Америці проходить естафета вогню Голодомору


У Сполучених Штатах наближається до закінчення естафета незгасимого вогню Голодомору. У вівторок cмолоскип зустрічали у Нью-Йорку. Підніжжя статуї Свободи, символу американської демократії, стало місцем де відбулась символічна церемонія запалення вогню.

Українські дипломати прийняли вогонь з рук священника. В цей день на острові де стоїть всесвітньо відомий монумент лунала молитва за жертвами голодомору та говорили про символічність акції.

Присутній на події посол України в США Олег Шамшур зазначив:

“Ми маємо довести вьому світу, що Голодомор був дійсно геноцидом проти українського народу”.

З острова символічний вогонь – уособлення Голодомору перевезли човном до міста де на нього чекало близько сотні людей, що не зважаючи на робочий час і спеку зібралися для участі у мітингу. На зустрічі пам`ять жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання, запаленням свічок та цитатами спогадів людей які пережили трагедію.

Хода смолоскипу у Сполучених Штатах триває з початку травня і пройшла із Заходу на Схід країни через великі міста. До США вогонь прибув з Канади, куди він був доставлений з Автралії. Ідея провести цю акцію у сімдесят пяту річницю трагедії виникла у Світовому конгресі Українців. Президент СКУ Аскольд Лозинський зазначив:

“Кожна країна, яка бере участь в естафеті готується до цього. На сьогодні це 33 країни. Я думаю, що найбільшим завданням є заанґажувати до цього саму Україну. В жовтні ця свічка має прийти в Україну і має цілий жовтень до 24-го листопада проходити містами України”.

Свої привітання на адресу мітингу надіслали мер Нью-Йорка Майкл Блумберг та сенатор Гілларі Клінтон.

Згодом учасники зустрічі пройшли колоною вулицями міста через район де колись стояли вежі близнюки. Взяти участь у поході прийшли як люди, які так чи інакше пережили Голодомор, так і українці, які про трагедію знають лише від бабусь та дідусів. Хода незгасаємої свічки закінчилась біля міської адміністрації Нью-Йорка молитвою за жертви трагедії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG