Спеціальні потреби

МЗС Росії не складає 'чорних списків' українців?


“Чорні списки” є. “Чорних списків” нема. З двох протилежних тверджень можна обирати будь-яке на свій смак. Про те, що жодних списків українських політиків – небажаних гостей у Росії – не існує, сьогодні заявило російське Міністерство закордонних справ. Більше того, як сказано в заяві, російська сторона виступає проти практики складання подібних списків.

З другого ж боку, напередодні одному з українських посадовців натякнули з Москви, що не хочуть бачити його на своїй території. Попередження видали першому заступникові міністра юстиції бютівцю Євгену Корнійчуку за те, що в інтерв`ю українській газеті “Сегодня” запропонував оголосити персоною нон-грата Володимира Путіна. “З урахуванням того, що він заявив у своєму публічному виступі, ми припускаємо, що він не планує відвідувати Росію”, – сказав у четвер офіційний представник російського МЗС.

Своєю чергою, Корнійчук пов`язав виданий йому “вовчий білет” не так зі згаданим всує російським прем`єром, як із попереднім недопуском на українську територію мера Москви Юрія Лужкова. І заявив, що згоден принести себе в жертву, коли вже такою є плата за припинення візитів в Україну Лужкова, скандально відомого своїми антиукраїнськими виступами.

Про те, що “чорні списки” все-таки реальність, так само свідчить недавній випадок з Владиславом Каськівим. Депутата-нунсівця 15-го травня видворили з Москви, побачивши в ньому загрозу нацбезпеці Росії.

“Зуб за зуб” – старозавітний принцип, про який згадав тоді речник українського МЗС, починає реалізуватися в українсько-російських взаєминах. При цьому росіяни наголошують на тому, що почали не вони. Нагадують: торік у червні обидві країни домовилися скасувати перелік персон нон-грата, проте Україна знову відродила практику, коли 12 травня оголосила нев`їзним Лужкова. Російська сторона висловила також готовність відновити переговори з Україною про відмову від “чорних списків”.

Українці ж наводять свої аргументи. Як твердять вони, заборона на в`їзд Лужкову, який на урочистостях в Криму закликав повернути Севастополь Росії, це одне, а видворення українських політиків, які жодних антиросійських заяв не виголошували і законів не порушували, – зовсім інше. “Такі дії російської сторони абсолютно неадекватні й небоґрунтовані, а тому не можуть бути відповіддю на закономірну заборону на в’їзд в Україну панові Лужкову”, – заявив у четвер голова комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, голова Народного Руху Борис Тарасюк.

Велику різницю у діях Росії та України вбачає також міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Міністр пообіцяв у найближчі дні розібратися і відповісти на кроки Москви щодо заборони на в’їзд для українських політиків.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG