Спеціальні потреби

Партійні представники закликають Клінтон зійти з дестанції


Всього у п’яти штатах залишились попередні вибори, які визначать кандидата у президенти від Демократичної партії. У Гілларі Клінтон дедалі менші шанси стати лідером демократів. Деякі партійні представники закликають її визнати свою поразку, аби дати партії можливість об’єднатися довкола сенатора Барака Обами і підготовитися до президентських виборів у листопаді. Керівник виборчого штабу Клінтон цього тижня дав зрозуміти, що вона припинить боротьбу задовго до Всенаціонального з’їзду Демократичної партії, який має обрати кандидата в президенти.

Сама ж Гілларі Клінтон зазначила: “Я братиму участь у цих перегонах аж поки не буде номіновано кандидата, і очевидно докладатиму всіх зусиль, аби стати тим домінантом”.

Незважаючи на свою поразку у попередніх виборах у Північній Кароліні тиждень тому, Гілларі Клінтон далі виявляє рішучість і оптимізм. Одначе, дедалі більше демократів висловлюють погляд, що навряд чи її вдасться наздогнати сенатора Барака Обаму у змаганнях за право бути кандидатом партії на президентських виборах. Клінтон, проте, не піддається, а шукає різних способів, щоб поліпшити свою позицію:

“Мабуть усі усвідомлюють, що нам необхідно вирішити, що буде з делегатами від Флориди і Мічигану. І я далі наголошую – ми не повинні позбавляти цих делегатів права голосу. Я надіюсь, що нам вдасться знайти розв’язку”.

У четвер Гілларі Клінтон надіслала лист сенаторові Обамі, закликаючи його приєднатись до неї в намаганнях переконати Національний комітет Демократичної партії визнати делегатів від Флориди і Мічигану. Партійні лідери вирішили, що цих делегатів не буде прийнято на з’їзді, тому що штатні партійні організації провели попередні вибори там раніше, ніж було попередньо визначено. До речі Гілларі Клінтон здобула перемогу в обох цих штатах з великою різницею голосів.

Кандидат від Демократичної партії у президентських виборах 1972-го року Джордж МекҐаверн висловив думку, яку, на погляд багатьох політологів, розділяють дедалі більше демократів:

“Гадаю, що настала пора, щоб усі демократи об’єдналися довкола одного кандидата. І мені здається, що тим кандидатом мав би бути Барак Обама, беручи до уваги його перемоги у попередніх виборах”.

Незважаючи на такі заклики, Сенатор Гілларі Клінтон робить ставку на білих виборців робочого класу, завдяки яким їй вдалося здобути перемогу на попередніх виборах в останніх п’яти штатах. Стратег Демократичної партії Пітер Фен зазначає:

“Нема сумніву, що Гілларі Клінтон повинна здобути велику перемогу в Кентуккі і Західній Вірджинії. Результати опитування там дають її перевагу в понад 20%, а деякі в понад 30%. Натомість у Південній Дакоті, Монтані і Орегоні може бути цілком інакше”.

Стратеги обох партій кажуть, що чим раніше стане ясно, хто буде єдиним кандидатом від Демократів, тим раніше може розпочатися справжня боротьба за Білий дім.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG