Спеціальні потреби

Фармкомпанія ‘Max-Well’ відкрила фабрику в Україні


Нещодавно Президент Віктор Ющенко разом з послом США в Україні взяв участь у символічному відкритті першої американської біофармакологічної фабрики в Україні. Розташоване у Борисполі виробництво стало найбільшим капіталовкладенням американської компанії у галузі виробництва ліків.

Близько 90 мільйонів доларів інвестицій, та майже 500 робочих місць, саме такий внесок американської компанії “Max-Well” в українську економіку. Президент компанії, уродженець Казахстану Кен Алібек, каже що мета “Max-Well” не просто заробити та забезпечити роботою українців. Компанія, за його словами, планує випускати дефіцитні в Україні ліки:

“Наш основний напрямок – імунна біологія, біофармацевтика. Препарати які мають широкий спектр дії і дозволяють лікувати хвороби, які вважають важко або взагалі невиліковними на даний момент. Ці ліки дозволяють людям жити довше і якісніше”.

Як тільки закінчиться весь процес сертифікації “Max-Well” планує розпочати випуск біологічних препаратів для лікування онкологічних, інфекційних, серцево-судинних захворювань та хвороб органів кровотворення. Ліки призначені в першу чергу для українського та пострадянського ринку. Щоправда, в компанії сподіваються, з часом поставляти свій продукт на ринок інших країн Європи.

Як розповідає із свого офісу у Вашингтоні Кен Алібек, враховуючи американську якість ліків, вони не можуть бути дуже дешевими, однак, обіцяє він, будуть доступні пересічному українцю:

“Наша головна мета розробити та випускати ліки для людей, які не можуть собі дозволити дуже дорогі препарати, що надходять з-за кордону.У нас є кілька програм, щоб ліки були дешевшими, ніж тут у США, чи країнах Західної Європи”.

Ліки, які вироблятимуть в Україні, давно пройшли перевірку і їх застосовують у Сполучених Штатах. Ці ліки створюють на невеликій фабриці “Max-Well” у штаті Меріленд неподалік від американської столиці.

Колишня москвичка наукова співробітниця Любов Ґрінберг, пояснює як у лабораторії починається створення біологічного препарату:

“Спочатку ми робимо бактерії, які можуть виробляти білок, що згодом стане лікарським препаратом”.

Потім у лабораторії відбувається масове виробництво ліків та сировини. Частина сировини для препаратів, що випускатимуть у Борисполі буде виготовлятися саме у США. Інший співробітник Джеф Стінсон, слідкує за якістю продукту:

“Ми проводимо контроль якості усіх матеріалів зроблених у стерильній кімнаті. Наше завдання переконатися аби усі матеріали відповідали найвищим стандартам якості”.

В умовах частих змін уряду небагато американських інвесторів наважуються вкладати в українську економіку великі суми коштів. На думку, президента американського виробництва “Max-Well”, Пітера Лайтнера, так стається через нерозуміння інвесторами ринку України:

“Ми дуже задоволені стабільністю інвестиційного клімату в Україні. Ми вважаємо, що економічні тенденції та ставлення до бізнесу рухаються у правильному напрямку. Ми бачимо сильну європейську орієнтацію у реформах, які відбуваються в Україні”.

Стосовно конкуренції, то американці кажуть, що не бачать проблем, оскільки планують зайняти незайману нішу біопрепаратів. У компанії “Max-Well” запевняють, що її фабрика в Борисполі є найсучаснішим виробництвом біологічних ліків на території колишнього Радянського Союзу. В Україні американці планують випускати мільярд пігулок, ін’єкцій та медпрепаратів на рік. Керівництво каже, що побудувати подібну фабрику в Америці коштувало б у три, чотири рази більше, ніж в Україні.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG