Спеціальні потреби

Що для України означає вступ до СОТ?На думку старшого аналітика Iнституту міжнародної економіки у Вашингтоні Андерса Аслунда, Україна може стати членом Світової організації торгівлі навiть вже у лютому. Будь-хто з 151-го члена СОТ може виступити проти, але це, на думку експерта, навряд чи станеться.

Аслунд уважає, що навряд чи захопленим від вступу України до СОТ буде її пiвнiчний сусід:

«Я думаю, що Росія буде дуже розчарована, бо тепер Україна може вимагати вирішення будь-якої зі ста існуючих торговельних суперечок як умову для Росії щодо її вступу у СОТ, i це може значно покращити позицію України у переговорах з Росією в усіх торговельних питаннях».

Іншою значною вигодою для України Аслунд назвав кращий доступ для України на світові ринки та перспективу збільшення зовнішніх інвестицій:

«Основне, що Україна отримає набагато кращий доступ на міжнародні ринки для експорту свого металу та хімічної продукції до країн членів СОТ. Набагато складніше запровадити антидемпінгові квоти проти члена СОТ ніж проти не-члена. Це також означає, що багато західних компаній будуть з більшою готовністю інвестувати в Україну ніж до цього часу.

На думу Аслунда, вступ до СОТ також принесе зростання економіки та зменшений рівень інфляції.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG