Спеціальні потреби

Українська різдвяна вистава підкорює серця  (ВІДЕО)


Різдвяні свята у Сполучених Штатах активно святкують і українці. Зокрема товариство “Сила Духу” з Філадельфії уже 17 років поспіль спеціально для цього періоду готує різдвяну виставу. А цього разу вони ще й розповідали американцям про Святого Миколая.

Подібний захід товариство “Сила Духу” проводить не в перше. Його добре відомі святкові вистави облетіли не лише США, але й Україну. А цього року організатори дійства вирішили ще більше розширити свою аудиторію і піти, так би мовити, в люди. Першою зупинкою на цьому шляху стала різдвяна ялинка перед Білим домом у Вашингтоні. Там вони змогли не лише розповісти американцям про українське Різдво та день Святого Миколая, а навіть привітати Президента Джорджа Буша. Його гелікоптер у той час якраз сідав перед Білим домом.

Наступним пунктом зупинки товариства стало українське посольство у США. Після вітальних промов та щедрівок, колядники роздавали дітям подарунки. Українське дипломатичне представництво у свою чергу теж не забарилося. Для маленьких колядників посол Олег Шамшур приготував несподіванку.

Вдосталь поколядувавши в українському посольстві, товариство “Сила Духу” вирушило у вашингтонський Центр мормонів. Вже не один рік у цьому центрі для усіх охочих воно організовує святкові вистави. На цей раз присутні у залі американці дізналися про те, хто такий Святий Миколай і чим саме він заслужив називатися одним із найвідоміших святих католицької церкви.

Організатор товариства Роман Лунь зазначив: “Ми хочемо, щоб свято Миколая пішло цілим світом. Щоб наші представництва показували, яке у нас глибоке коріння та глибока культура”.

Ведуча Наталія Зайшла у виставах товариства грає уже більше десяти років. Як сама зізнається – робить це залюбки:

“Ми можемо представляти “Силу Духу” і Україну, можемо розказувати чому ми підтримуємо цю традицію. І можемо просто розказати всьому світу, що ми є Україна і що в нас є своя культура”.

На 2008-ий рік у товариства “Сила Духу” вже запланований новий проект, який називатиметься – “Донбас колядує”.

Роман Лунь каже: “Ми хочемо взяти дітей з Донбасу, навчити їх колядувати, одягнути їх в ці прекрасні строї і розбудити в них цей український дух, про який вони, можливо, навіть не знають. Ми спробуєм це зробити”.

А наступною у цей різдвяний період зупинкою товариства “Сила Духу” буде Україна. Крім вистави у Києві вони будуть презентувати ще й фільм під назвою “Мир і спокій цьому дому”.

XS
SM
MD
LG