Спеціальні потреби

Янукович має найбільше шансів на президентських виборах


Якби вибори президента відбулися зараз, у першому турі перемогли б Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Чинний Президент Віктор Ющенко набрав би лише 12% голосів. Це засвідчили дані загальнонаціонального опитування, проведеного в грудні Фондом “Демократичні ініціативи” та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс”.

Соціологи поділяють думку політичних експертів: президентська кампанія в Україні фактично розпочалася. Що ж до рейтингів потенційних кандидатів, то безперечний лідер один, – каже керівник фірми “Юкрейніан соціолоджі сервіс” Олександр Вишняк:

“Безперечним лідером у цих перегонах, що б там не говорили і, не зважаючи на втрату прем’єрської посади, залишається Віктор Янукович. Він впевнено лідирує, маючи 37% підтримки на президентських виборах. Ні в кого не викликає сумніву, що якщо в найближчий рік чи два відбудуться вибори, то шанси Віктора Януковича на вихід у другий тур є майже стовідсоткові. Іншого лідера на полі електорату Південно-Східної України і близько немає”.

Питання лише в тому, хто стане конкурентом Януковича у другому турі, – кажуть соціологи. Ще влітку такий шанс мав Ющенко: після розпуску Верховної Ради рейтинг глави держави зріс. Проте парламентські вибори знову змінили ситуацію, давши змогу Тимошенко не тільки переміститися на другу позицію, але й відірватися від Ющенка майже на 10%.

Отож сьогодні, згідно з даними опитування, за Віктора Януковича як президента ладні віддати голос майже 37%, за Юлію Тимошенко – 23,5% і за Віктора Ющенка – 12% виборців.

Якщо Тимошенко буде балотуватися, -- стверджують соціологи, – Президент не матиме жодних шансів вийти навіть у другий тур.

В той час як Янукович втішається найбільшою підтримкою як можливий кандидат у президенти, його прем’єрська популярність не така однозначна. За даними опитування, на посаді прем’єр-міністра населення хотіло б бачити або його, або Юлію Тимошенко – у кожного приблизно однаковий рівень симпатиків: понад 30%.

Що ж до підсумків року і того, чим запам’ятався рік перебування Януковича та його уряду при владі, – то, як свідчать дані дослідження, він відзначився передусім негативами. Підвищенням тарифів на житло і комунальні послуги, рекордним зростанням цін та нещадною боротьбою політиків за владу. Саме такі відповіді обрали від третини до 40% опитаних. Щоправда, 28% згадали про позитив: підвищення зарплат і пенсій. А чи вдалося реалізувати передвиборче гасло Партії регіонів про “покращення життя вже сьогодні”? Говорить науковий керівник Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна:

“Ми питали: як змінився рівень життя вашої сім’ї за останній рік. Істотно підвищився 1%, дещо підвищився 14%, залишився незмінним 41%, дещо знизився 27%, істотно знизився 15%”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG