Спеціальні потреби

НАТО очікує від Уряду України не заяв, а конкретних дій


Край сподіванням України швидко приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО поклали заяви Януковича, зроблені у вересні минулого року в Брюсселі. Чи зможе Україна вже в наступному році відновити переговори щодо цього питання, залежатиме від нового уряду. Причому не від його заяв, а від продемонстрованих результатів. Про це під час відеоконференції заявили представники штаб-квартири НАТО у Брюсселі, відповідаючи на запитання українських журналістів.

Який саме сигнал повинен отримати Альянс від України, щоб розпочати розмову щодо Плану дій про набуття членства в НАТО? Ось що сказав з цього приводу представник управління оборонної політики НАТО Джордж Кацирдакіс:

“Ми маємо почекати формування нового уряду. І саме новий уряд буде вирішувати, чи Україна прагне приєднуватись до цього плану, чи ні”.

“Ми не очікуємо заяв тієї чи іншої політичної особи, але очікуємо від України дій, які б говорили самі за себе”, – додав представник управління політики безпеки Керем Альп.

Як повідомили речники Альянсу, майбунє засідання комісії Україна-НАТО в Бухаресті у квітні наступного року вирішено проводити на рівні президентів країн. Отож не виключено, що саме на цьому саміті знову може постати питання приєднання України до Плану дій щодо членства.

Для демократичних країн двері в НАТО завжди відкриті, – нагадав на відеоконференції директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре. Підбиваючи підсумки виконання цільового плану Україна-НАТО у 2007 році, Дюре високо оцінив цьогорічну співпрацю України з Альянсом:

“Наша співпраця зараз надзвичайна. Однак, що стосується євроатлантичної інтеґрації, це інша справа, яка залежить від вас. І все залежить від того, що захоче ваш наступний уряд”.

XS
SM
MD
LG