Спеціальні потреби

У Верховнiй Радi йде розподiл парламентських комітетів


Попри те, що в парламенті вже є друге подання президента щодо призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра, справи до цього голосування так і не дійшли. Депутати ділили інші владні крісла – комітетські. Саме це було однією з вимог Партії регіонів для розблокування роботи ради.

Як кажуть політологи, розрахунок в регіоналів чіткий – після розподілу крісел у лавах коаліції збільшиться кількість невдоволених – тих, хто споідвався на посаду, але так її і не отримав. Поки що остаточно голів комітетів не затвердили, але їх розподілили за фракціями і визначили голвних претендентів. Так ключовий комітет з питань регламенту відійшов до Блоку Литвина, його очолити може Микола Деркач, з питань ПЕК до нашоукраїнців, на нього претендує Микола Мартиненко, комітет з питань правової політики може очолити нашоукраїнець Роман Зварич, перед написанням нової Конституції вага цього комітету зростає дуже сильно. У регіоналів опинився комітет з питань ЗМІ, на який претендує Ганна Герман та Олена Бондаренко, по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією, та комітет з містобудування, що його може очолити нинішній віце-прем’єр Рибак.

Але найбільша боротьба має розгорнутися довкола двох крісел у президії по ліву та по праву руку від Арсенія Яценюка. Зранку з’явилася інфорамція, що портфель першого віце-спікера отримає Раїса Богатирьова, однак пізніше вона ж цю інформацію і спростувала. Поки що регіонали наполягають на кандидатурі комуніста Адама Мартинюка, яку категорично заперечують нашоукраїнці.

Саме в середовищі пропрезидентської партії сьогодні найбільше сварок, там невдоволені вибором претендентів на міністерські крісла, яких визначали не у фракції, а в Секретаріаті Президента. Втім лідер фракції, В’ячеслав Кириленко каже, це фракцію не розколе, і вже в п’ятницю вона проголосує за Тимошенко.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG