Спеціальні потреби

Глобальне потепління в центрі уваги політиків і студентів


На індонезійському острові Балі триває конференція присвячена проблемі кліматичних змін на планеті. Учасники зустрічі працюють над можливими шляхами зменшення парникових викидів. До 2050-го року ЄС хоче бачити зменшення викидів на 50%, і закликає Японію та США зробити те саме. До рішучих дій у питанні глобального потепління закликають і американські студенти, які нещодавно влаштували у столиці демонстрацію з цього приводу:

“Мітинги як ось цей потрібно проводити у кожному місті, у кожному студентському містечку, в кожному штаті. Ми будуємо новий рух”.

П’ять тисяч студентів зібралися на Капітолійському пагорбі, закликаючи Конгрес вдатися до рішучих дій у питанні боротьби з глобальним потеплінням. Студенти вимагають зменшити викиди парникових газів, створити мільйони екологічно чистих робочих місць і зменшити кількість вугільних теплових електростанцій. Звертаючись до представників Конгресу, співзасновник Коаліції енергетичних заходів Билі Періш зазначив:

“Ми будемо почуті, адже ми боремося за наше життя. Я закликаю членів 110-го Конгресу вислухати наші вимоги. Я закликаю вас, не лише як політиків, але як батьків, братів і сестер. Ми зможемо досягти змін, якщо об’єднаємо наші зусилля”.

Ескімоска Черил Локвуд описала, як танення льодяникового покриву руйнує приморські поселення на Алясці:

“Тільки за власне життя я побачила так багато змін у своїй громаді. Це просто вражає. Жахливо втрачати наші традиції, нашу культуру. Ми живемо там тисячі років, а тепер не лише втрачаємо їжу, ми втрачаємо наші домівки”.

Ще 50 студентів з Айови зібралися в кабінеті сенатора Чака Ґрейзлі, де мали змогу висунути свої вимоги:

“Ми вимагаємо зменшити на 80% викиди парникових газів до 2050-го року, що цілком можливо”.

Натан Павловіц, один із активістів, каже, що було б наївно сподіватися, що сенатор врахує вимоги студентів після однієї короткої зустрічі:

“Очевидно, він не збирається погоджуватися з усіма нашими принципами. Ми також не наполягаємо, щоб він підписував усі вимоги. Але тепер він більше задумається над цим питанням”.

Молоді лобісти покинули Вашингтон у сподіванні продовжити діалог з лідерами Конгресу і таки домогтися дій у вирішенні проблеми кліматичних змін.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG