Спеціальні потреби

Депутатів очікує гарячий тиждень кадрових призначень


Тиждень, що добігає кінця, виявився багатим на політичні події. Попри суперечки, помаранчеву колаіцію таки створили, тепер політики очікують найцікавішого – кадрових призначень.

Українська політика залишається непередбачуваною. Ще в середу увечері під угодою простворення помаранчевої коаліції не вистачало семи підписів, а вже в четвер зранку Роман Зварич за парламентської трибуни оголосив про її створення:

“29 листопада 2007-го року фраквія Блоку Юлії Тимошенко та фракція блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, керуючись статтею 82 Конституції України, утворили коаліцію демократичних сил у Верховній Раді України шостого скликання”.

На непідписантів вплинув президент, порозмовлявши з ними особисто, але жертвою цих домовленостей став В’ячеслав Кириленко, він був змушений поступитися посадою спікера на користь Арсенія Яценюка. Такою виявилася ціна компромісу всередині НУ-НС. Але це ще не все, як з’ясувалося після урочистого оголошення про коаліцію, Іван Плющ таки свого підпсиу не поставив. Відтак в колаіції нині 227 депутатів – і це дуже хитка більшість. Володимир Литвин, якому ще кілька днів тому прогнозували вдруге сісти в спікерське крісло, тепер каже – що менша коаліція, то важче нею керувати:

“Що менша коаліція, то більше відповідальності. Свого часу, за мене на посаду голови Верховної Ради проголосувало 226 депутатів і я пропрацював чотири роки”.

Але найцікавіший сценарій можуть розіграти за участі того ж Плюща. Регіонали заявляють, що наполягатимуть на таємному голосуванні за спікера. І ніщо не заважає їм запропонувати кандидатру того ж Плюща, який відверто каже про свою відданість ідеї широкої коаліції з регіоналами. У разі таємного голосування, його результат може виявитися несподіваним, адже в Плюща, у разі його підтримки регіоналами, Блоком Литвина та комуністами, може таки знайтися кілька прихильників і в Нашій Україні. Зрив же голосування за Яценюка, попереджають в НУ-НС, означатиме і розрив коаліції.

Подібний сценарій в Україні вже розігрували, коли обрали спікером Олександра Мороза. Здавалося, що все успішно, але чим це закінчилося – відомо усім. Парламент розпустили і нарекли верховною зрадою. Чи продемонструють українські політики здатність таки дотримуватися своїх обіцянок виборцями покаже вже наступний тиждень. Спікера обратимуть у вівторок.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG