Спеціальні потреби

Путін запевняєу у прозорості парламентських виборів


Росія наближається до парламентських виборів, що пройдуть цієї неділі. Президент Володимир Путін вкотре закликав своїх співвітчизників проголосувати за його партію “Єдина Росія”. Путін запевнив, що вибори пройдуть прозоро і чесно, та застеріг іноземні держави від втручання у внутрішні справи Росії. Однак, критики звинувачують Кремль у маніпуляції громадською думкою напередодні виборів.

Одна із телереклам розповідає, як Росія завдяки Путіну добилась політичного, економічного, культурного, наукового і навіть спортивного успіху. На Росію чекає повага світу та великі перемоги, якщо виборці проголосують за “Єдину Росію”, – переконують росіян з телеекранів. Перемога, кажуть прихильники влади, необхідна для реалізації плану Путіна. Щоправда, опитування показують, більшість росіян не знають у чому полягає цей план. А політична реклама цього не пояснює. Опозиція говорить, що план Путіна – залишитися при владі.

Російський опозиційний політик Борис Нємцов зазначає:

“Ми абсолютно не згодні ані з планом, ані з курсом Путіна. Тому, що і план і курс, це шлях у третій світ. Це дорога до свавілля і безправ’я, до влади бюрократії та безмежної корупції. За роки правління Путіна за рівнем корупції Росію відкинуло на 143 місце у світі. Ми займаємо одну сходинку разом із Зімбабве, Сьєрра-Леоне та Нігером за цим показником. Уявляєте який красень?! І що? Ми повинні це підтримувати?!”

Прихильники Путіна віддають президенту належне за покращення економіки країни. Однак, чимало критиків стверджують, що економічний поступ досягнуто завдяки різкому збільшенню цін на енергоносії. У випадку падіння цін, Росія опиниться у скрутній ситуації. Інфляція вже є проблемою.

Опозиція, яка минулими вихідними організувала ряд акцій протесту, говорить, що вибори не можуть бути чесними, адже їй перекрито доступ до телебачення. Активісти звинувачують уряд у конфіскації агітаційної літератури. Хоча міліція вже звільнила одного з лідерів опозиції Гарі Каспарова, арештованого під час демонстрацій протесту, його коаліцію “Інша Росія” не допустили до участі у виборах.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі відмовилась спостерігати за ходом виборчого процесу в Росії. ОБСЄ пояснює це тим, що Москва відмовила видати візи більшості спостерігачів. Путін звинуватив у цьому Державний департамент США, який за його словами, начебто вплинув на рішення ОБСЄ.

Перемога “Єдиної Росії” на виборах у неділю не викликає сумнівів. Однак, за відсутністю міжнародних спостерігачів, постає питання чи будуть вони визнані світовим співтовариством. Щоправда, судячи з поведінки російської влади, Кремль цим не переймається.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG