Спеціальні потреби

Лідери Майдану закликають створити демократичну коаліцію


Політики повинні якнайшвидше виконати волю народу і сформувати демократичну коаліцію. На цьому наполягають “польові командири” Майдану Юрій Луценко, Микола Томенко, Тарас Стецьків і Володимир Філенко. Як стверджують вони в оприлюдненому маніфесті, “сьогодні політики діляться на тих, хто сповідує відповідальність перед людьми, і тих, хто плете кабінетні інтриги та зради, розглядаючи народ як одноразовий електорат”. Ці останні намагаються штучно об’єднати полярні політичні сили, прикриваючись гаслами національної єдності, – мовиться в маніфесті. Це не що інше як змова політичних еліт проти власного народу, – каже Тарас Стецьків:

“Народ в третій раз підтвердив той вибір, який він зробив на Майдані. А деякі політики в черговий раз пробують цей вибір “підправити”. Сьогодні нам різні політичні діячі нав’язують ідеї так званих коаліцій національної єдності, які ніби мають врятувати країну від розколу. Нам розказують, що те, що країна поділена електорально, це є велика загроза. А наше велике переконання полягає в тому, що це є головний запобіжник, який нас гарантує від узурпації влади і від загроз для демократії. І тому в третю річницю помаранчевої революції головний подарунок, який політики мали б зробити суспільству, це створити демократичну коаліцію”.

Герої Майдану обурені діями трьох своїх колег у демократичному таборі, які відмовляються підписати коаліційну угоду між БЮТ і НУ-НС. Говорить Володимир Філенко:

“Хтось із політиків забув, що він говорив перед виборами, і що він говорить зараз. Бачте, хтось там не прочитав коаліційну угоду. А чому ж ти мовчав до виборів? Ти що, не знав, що між БЮТ і НашоюУкраїною є коаліційна угода? Чому ж ти тоді не поборював її? Щоб отримати відповідний результат? А тепер, коли отриманий результат, хтось чогось не побачив”.

“Тут Пилипович правильно сказав: хтось кума не побачив”, – додав відомий своїми дотепами лідер “Народної самооборони” Юрій Луценко.

Як підкреслили колишні “польові командири”, абсолютна більшість, майже 100% членів обох фракцій готові виконувати обіцянки, які давали громадянам перед виборами.

Президент також відстоюватиме цю позицію і принципи, задекларовані на Майдані. Впевненість у цьому висловив один із лідерів Майдану, бютівець Микола Томенко.

А тим часом Президент Віктор Ющенко привітав співгромадян з Днем свободи – святом, започаткованим Помаранчевою революцією. Повідомлення, поширене прес-службою глави держави, містить запевнення в тому, що “Україна не зійде зі шляху демократії”. Водночас жодних згадок про демократичну коаліцію в документі нема.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG