Спеціальні потреби

Психологічна допомога американським ветеранам


Опозиційні до політики Буша демократи у Конгресі США заявляють, що Іракська та Афганська військові місії коштують Америці майже вдвічі більше, аніж про це говорять офіційні цифри, а саме півтора трильйона доларів. Велику частку неврахованих витрат складає медичне забезпечення колишніх військових, що повертаються з війни. Чимало з них, крім фізичних поранень, приїжджають до дому з важкими емоційними ранами, які часом довго не загоюються і вимагають тривалого лікування.

Повернення додому американських військових є важливим етапом у їхньому житті. Вони знову опиняються у колі своїх рідних, а страхи та переживання, що переслідували їх на війні, здається вже позаду. Принаймні зараз так здається. Але дослідження, опубліковане в журналі Американської медичної асоціації каже, що проблеми з’являються пізніше – за три - шість місяців після повернення.

Лікар Військового дослідницького інституту Вольтера Ріда Чарльз Міллікен зазначає: “Під час війни події швидко розвиваються. І лише після того, як солдат повертається додому, він має час ще раз подумати про все, що з ним було. І часто ці думки починають серйозно його хвилювати”.

Том Вільямс колишній солдат. Він служив у медичних частинах в Іраку і Афганістані:

“Ще шість місяців після повернення, я постійно дивився собі під ноги і боявся не наступити на міну”.

Американські солдати, які повертаються з Іраку та Афганістану, мусять проходити медичне обстеження, включаючи психічну та психологічну перевірку. Військові медики вивчали ефективність такого обстеження, а також необхідність додаткових аналізів, проведених через кілька місяців після повернення. Лікар Міллікен каже, що ці повторні обстеження допомагають виявити приховані проблеми у більшої кількості військових:

“Протягом 30-ти днів після повторного обстеження, багато військових звертаються за допомогою до психіатрів. Саме після наших перевірок та семінарів, вони вирішують почати лікування”.

При повторному обстеженні пацієнтам задаються спеціальні запитання, що стосуються їхнього психічного здоров’я та стресів, а також їх оглядають медики. Чарльз Міллікен каже, що потім вони беруть участь у спеціальному тесті для колишніх солдатів:

“Цей тест дозволяє солдатам побачити типові проблеми, які виникають у людей, що були на війні протягом року. Це допомагає їм зрозуміти, що можна зробити, якщо такі проблеми виникають у них”.

Лікар Міллікен і військовий Том Вільямс кажуть, що повторне обстеження фактично спонукає багатьох солдатів звертатися за допомогою:

“Ми знаємо, що солдати дуже неохоче погоджуються звертатися до психіатрів. Тому додаткові обстеження і тести роз’яснюють для них необхідність коли треба, звертатися до лікаря”.

Том Вільямс каже: “Проблеми з’являються не одразу, і ще більше часу забирає зрозуміти, що з тобою щось не так. Що це не лише твої проблеми. Ти впливаєш і на близьких людей, яких ти любиш і про яких дбаєш”.

Коли військові лікарі вивчили результати повторного обстеження, вони вирішили сконцентруватися лише на солдатах, що повертаються з Іраку, оскільки ті частіше були в реальних боях. Принаймні 88 тисяч солдатів, що служили в Іраку вже пройшли повторне обстеження.

XS
SM
MD
LG