Спеціальні потреби

Посол Тейлор: Бути в НАТО, чи ні – вирішувати українцям


Один-два роки на те, щоб дізнатися, що таке НАТО, і вирішити, варто приєднуватись, чи ні. Саме стільки часу, на думку посла США в Україні Вільяма Тейлора, знадобиться українцям на внутрішню дискусію. Відповідаючи на запитання студентів Київського міжнародного університету щодо перспектив членства України у Північноатлантичному альянсі, пан Тейлор наголосив, що в Україні існують різні думки про НАТО, і остаточне рішення українці мають прийняти самі:

“Студенти в цій аудиторії можуть мати одну думку про НАТО, а люди, що служили Варшавському договору, можливо, дотримуються іншої думки. І всі вони українці. Вони по-різному до цього ставляться. І тому вирішувати мають не американці, не росіяни, не європейці. Вирішувати українцям”.

При цьому посол США підкреслив важливість поінформованості про те, що означає бути членом НАТО:

“Чи це обов’язково означає мати закордонні військові бази на території України? Ні. Чи це означає мати ядерну зброю на вашій території? Ні. Чи це означає, що ви мусите посилати вояків у ті “гарячі точки”, де ви не хочете воювати? Ні”.

Як зазначив Вільям Тейлор, в українців є багато запитань про НАТО, на які вони мають право отримати відповідь. Дискусія в суспільстві, за його прогнозом, займе від року до двох. Якщо після цього Україна скаже “ні”, це її справа, – каже пан посол. Якщо ж захоче приєднатися, тоді, за його словами, двері будуть відкриті. Проте, як зазначив Вільям Тейлор, позитивне рішення України означатиме не кінець, а лише початок процесу вступу, який може тривати роки.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG