Спеціальні потреби

Ющенко закликав ЄС підтримати євроінтеграцію України


Президент Ющенко закликає країни Європи підтримати прагнення України приєднатись до Плану дій щодо членства в НАТО. Із таким зверненням глава держави виступив сьогодні, під час засідання Ради міністрів оборони країн Південноcхідної Європи, яке проходить у Києві. У зустрічі беруть участь керівники оборонних відомст з понад 20 країн регіону.

Віктор Ющенко також висловив сподівання, що прагнення України більш тісніших стосунків із НАТО формально підтримають на саміті Північно Атлантичного Альянсу в Бухаресті у квітні наступного року.

У той же час представники блоку відповіли, що розглянуть питання приєднання України до плану дій щодо членства тільки після надходження офіційної заявки. Оглядачі нагадують, що українське керівництво й раніше озвучувало такі плани. Але після формування урядової коаліції на чолі із Партією регіонів жодних кроків у цьому напрямку не зроблено не було.

Київ також висловив готовність долучитися до Угоди про багатонаціональні миротворчі сили Південно-Сіхідної Європи. А відтак погодився брати участь у місіях під їхньою егідою, – зазначив міністр оборони Анатолій Гриценко:

“Оскільки ми приєднуємося до спільних миротворчих сил, то тепер на наступному практичному етапі ми визначимо, яким саме буде внесок України як держави. Як варіанти, це можуть бути штабні офіцери, інженерний підрозділ, медичний підрозділ. І це буде багатонаціональне об’єднання, яке буде готовим до виконання завдань. А яких саме завдань і де їх виконувати – прийматиметься багатонаціональне коцсенснусне рішення, як і рішення кожної держави зокрема”.

Формальне приєднаднання України до миротворчих сил Південносіхідної Європи відбудеться після ратифікації угоди Верховною Радою.

XS
SM
MD
LG