Спеціальні потреби

Міжнародну політику України обговорюють у Вашингтоні (ВІДЕО)


Цими днями українські політики ведуть боротьбу за владу не лише на території України, але й за її межами. Так у столиці Сполучених Штатів, Вашингтоні, за сприяння Атлантичної ради США відбулася дискусія на тему “Українська міжнародна політика після виборів”. Представники трьох політичних блоків, що перемогли на виборах, розповіли своїм американським колегам, як з точки зору їхньої політичної сиди повинна розвиватися міжнародна політика України.

Три точки зору на закордонну політику України мали можливість представити у Вашингтоні представники трьох основних українських політичних сил: Партії Регіонів, Блоку Юлії Тимошенко і Блоку “Наша Україна Народна Самооборона”. Як пожартував президент Атлантичної ради Фредерік Кемпе, ще навіть перед початком зустрічі українські політики змушені були шукати консенсус, цього разу стосовно того в якому порядку вони виступатимуть:

“У нас забрало десь 45 секунд, щоб вони досягли згоди в цьому питанні”.

Отже, Борис Тарасюк, який і був міністром закордонних справ двічі – виступав першим, Костянтин Грищенко, який був на цій посаді один раз – виступав другим, а Григорій Немиря, який в перспективі хотів би працювати керівником МЗС – доповідав третім. Перше, що відзначили багато з присутніх – це здатність всіх трьох доповідачів вільно висловлювати свою думку англійською мовою.

Глибоке розуміння принципів української міжнародної політики дозволило доповідачам провести цікаву дискусію і ознайомити аудиторію з можливими варіантами її розвитку після виборів.

Борис Тарасюк: “У міжнародній політиці, Україна повернеться до виконання плану, створеного після Помаранчевої революції і обрання Президентом Віктора Ющенка. Україна знову перетвориться з об’єкта на суб’єкт міжнародної політики, сповідуватиме послідовність у своїх діях. І ще одна річ, українська міжнародна політика знову буде озвучуватися одним голосом, а не багатьма голосами”.

Костянтин Грищенко, який є радником із закордонних питань Уряду Віктора Януковича, закликав присутніх більш зважено роздавати обіцянки і в першу чергу обіцяти те, що можливо виконати в даний момент:

“Якщо все, що декларує так звана демократична коаліція можливо буде досягнути, то на землі одразу настане рай”.

Пан Грищенко впевнений, що зовнішня політика України може впроваджуватись ефективно, якщо і влада, і опозиція спільно працюватимуть над її формуванням:

“В наступні два роки повинен бути знайдений компроміс між політичними силами в Україні. Якщо і уряд, і опозиція домовляться в цих питаннях, то ми матимемо серйозний прорив у відносинах з ЄС, зміцнимо наше стратегічне партнерство зі США, а також збережемо наші добрі відносини з Росією”.

Радник з питань міжнародної політики Блоку Юлії Тимошенко, Григорій Немиря, навпаки, заявив, що в Україні повинна сформуватися коаліція демократичних сил, і саме це дозволить відносно швидко впровадити необхідні реформи:

“Вперше після Помаранчевої революції ми матимемо уряд, який опиратиметься на більшість у парламенті. Чого не сталося у 2005-му році”.

Коментуючи певну втрату інтересу до останніх подій в Україні з боку американських ЗМІ, Борис Тарасюк сказав, що вважає це доброю ознакою:

“Це свідчить про те, що американські ЗМІ не ставлять питання, чи будуть якісь скандали з виборами в Україні, чи будуть масові спроби фальсифікацій на цих виборах і ми довели, що не було підстав для масових фальсифікацій. Вибори визнано знову вдруге демократичними”.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG