Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН закликає Бірму провести референдум


Спеціальний посланець Оганізації Об'єднаних Націй у Бірмі Ібрагім Ґамбарі застеріг військових керівників цієї країни, заявивши, що придушення ними антиурядових демонстрацій можуть привести до серйозних міжнародних наслідків.

Під час засідання в Раді Безпеки ООН з приводу своєї нещодавньої подорожі до Бірми Ґамбарі заявив, що переконував лідерів тієї країни вдатися до всеохоплюючих конституційних реформ. Ґамбарі пропонує розпочати процес внутрішньо-національних консультацій, наслідком яких стало би проведення референдуму за сприяння ООН.

Ґамбарі повідомив Раді Безпеки, що він не зумів під час візиту у Бірму зібрати інформацію про події в цій країні. Втім, за словами дипломата, йому вдалося висловити занепокоєння міжнародної спільноти відносно нещодавнього насильства та закликати військових лідерів до діалогу з лідером опозиції Аун Сан Су Чжі.

Перед засіданням Білий дім переконував керівництво ООН якнайшвидше відправити Ґамбарі назад у Бірму, щоб він працював з опозицією та воєнними лідерами в напрямку мирного переходу до демократії.

XS
SM
MD
LG