Спеціальні потреби

Цушко звинувачує Секретаріат Президента в отруєнні


Василя Цушка отруїли. Принаймні так вважає сам міністр внутрішніх справ, що привіз із Німеччини документальні докази. У німецькій клініці в його крові виявили летальні дози теофіліну і дігоксину – препаратів, які взагалі-то застосовують для лікування астми та серцевих розладів, але які при передозуванні здатні спровокувати інфаркт. Саме це сталося з міністром, і він переконаний, що захворіти йому “допомогли”:

“До мене застосували теофілін, який в дозах більше 20 одиниць стає отрутою. Одна лабораторія показує в моїй крові близько 500 одиниць, а друга понад 600 одиниць. Це свідчить про те, що мене отруїли з розрахунком, що я не виживу”.

Як каже Цушко, він вижив чудом. За його словами, німецькі лікарі заявили, що це унікальний випадок – один із чотирьох відомих. На прес-конференції міністр розповів також, що кров на аналіз у нього брали в Україні, у госпіталі його ж міністерства, а пробірки через кордон, на аналіз до німецьких лабораторій він возив особисто. Причиною замаху на своє життя Цушко називає свої дії з недопущення перевороту в Генпрокуратурі, а також антикорупційні заходи в МВС. А як на отруйників, вказує на людей із Секретаріату Президента.

Коментуючи, на прохання журналістів, написи “Цушко – герой”, які віднедавна зарясніли на стінах і парканах по всій Україні, міністр заперечив, що їх авторами можуть бути його однопартійці з СПУ. Міністр-соціаліст заявив, що не знає, хто це писав. Він також повідомив, що не претендує за геройське звання.

“Я не герой – просто чиновник, який уперше не сховався за спинами підлеглих”, – скромно сказав Цушко.

А тим часом міністр не звертався у справі свого можливого отруєння до Служби безпеки України. Про це на прес-конференції повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко. Не відкрито і кримінальної справи за фактом отруєння.

На цьому, зокрема, акцентують увагу в Секретаріаті Президента. Цушкові радять, якщо той справді має докази отруєння, звертатися до правоохоронних органів. Заяви ж міністра-соціаліста щодо зловмисників із президентської канцелярії тут спростовують, називаючи звинувачення “передвиборною технологією”.

“Соціалісти побачили, що не проходять до парламенту і вирішили скористатися останнім козирем”, – заявив на брифінгу в середу заступник голови секретаріату Ігор Пукшин.

Він нагадав, проблеми з серцем у міністра виникли після спроби силового захоплення Генпрокуратури. Тоді, нагадав Пукшин, Цушко сховався за кордоном, а після повернення, як було сказано, “виглядав бадьорим і свіжим і не говорив, що його отруїли”. Як наголосив Пукшин, міністр скоїв кримінальний злочин і зрештою має понести за це покарання.

Нагадаємо: інцидент у будівлі Генпрокуратури стався наприкінці травня. Тоді Цушка звинуватили у перевищенні повноважень. А 26 травня він був госпіталізований з діагнозом “інфаркт міокарда” і доставлений літаком у клініку в Німеччині. У липні Цушко повернувся до виконання міністерських обов’язків, проте пізніше вийшов у відпустку. У серпні Цушко заперечував факт свого отруєння, але вже у вересні змінив свою думку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG