Спеціальні потреби

Уряд Іраку може видворити американську охоронну компанію


Дедалі зростає обурення іракців з приводу загибелі у неділю восьми цивільних. Вони стали жертвами перестрілки, розпочатої у Багдаді службовцями приватної американської фірми, яка охороняє дипломатів США. У зв’язку з інцидентом, уряд Іраку вирішив скасувати ліцензію, яка надає право на ведення охоронної служби в країні компанії “Блеквотер”.

Рішення іракського уряду видворити з країни службовців фірми “Блеквотер” іракці здебільшого вітають. Втім у разі його схвалення Прем’єр-міністром Нурі аль-Малікі, американські посадовці, інженери, представники відбудовчих компаній залишаться в Іраку без відповідної охорони. Водночас оглядачі вважають, що таке рішення значно покращить політичний імідж шиїтського уряду в очах самих іракців, які кажуть, що американські фірми безпеки займаються на вулицях будь-чим і зневажливо ставляться до громадян.

Поки що важко встановити, що ж таки дійсно сталося у понеділок. За повідомленням посольства США у Багдаді, невідомі нападники атакували конвой дипломатів. У відповідь, охоронці безпеки почали відстрілюватися. Компанія “Блеквотер” заявляє, що її працівники, відкриваючи вогонь, діяли відповідно до інструкцій.

Базована в штаті Північна Кароліна “Блеквотер” – одна з трьох приватних фірм, які охороняють персонал Державного Департаменту США. Тому, що сталося у понеділок, передувало ще декілька кривавих інцидентів у Іраку. У травні 2007-го року працівник компанії застрелив цивільного іракця, який проїжджав у своєму авто занадто близько від машини охоронців. Також у ніч перед Різдвом 2006-го року, колишній працівник “Блеквотер” застрелив особистого охоронця іракського віце-президента.

Цим разом, після появи у понеділок офіційного повідомлення про інцидент, Державний Секретар США Кондоліза Райс зателефонувала до іракського Прем’єр-міністра аль-Малікі та висловила жаль з приводу людських втрат. Вона запевнила, що результати внутрішнього слідства будуть донесені до відома Багдада. Чи допоможуть ці заходи виправити становище і залишити в країні приватних американських охоронців, покаже час.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG