Спеціальні потреби

Буш не має наміру кардинально змінити хід війни в Іраку


Головною подією, яку зараз коментують американські засоби масової інформації, стало телезвернення Джорджа Буша до нації, де він оголосив свої плани стосовно подальшого ведення війни в Іраку. Звернення Буша прозвучало після дводенних доповідей перед парламентом командувача американської армії в Іраку Дейвида Петреуса та посла Раяна Крокера.

У зверненні Буш заявив, що теперішня ситуація в Іраку дозволяє почати поступове виведення звідти американських військ. Опоненти президента одразу ж сказали, що план Буша є фікцією. Президент фактично взяв за основу план генерала Петреуса, озвучений перед Конгесом на початку тижня:

“До липня ми зможемо зменшити кількість наших батальйонів з 20-ти до 15-ти”.

Ще до кінця цього року додому мають повернутися майже вісім тисяч вояків. А до липня наступного року з Іраку буде виведено загалом 23 тисячі військовослужбовців. Але якщо подивитися на ці цифри критичніше, то видно що американська армія в Іраку після усіх скорочень налічуватиме 137 тисяч солдатів, і буде навіть більшою ніж була на початку цього року. Буш в черговий раз пов’язав необхідність продовження Іракської війни з боротьбою проти глобального тероризму:

“Якщо Іракська молода демократія зможе зупинити цього ворога, це означатиме більш надійний Близький Схід і безпечнішу Америку. Ми мусимо допомогти Іраку перемогти тих, хто посягає на майбутнє цієї країни і також загрожує нам”.

Слідом за президентським виступом одразу пронеслась хвиля критики з боку представників Демократичної партії, які вимагають якнайшвидшого припинення війни.

Сенатор-демократ Джек Рід заявив: “Президент не зміг запропонувати ні успішного плану завершення цієї війни, ні переконливих аргументів для її продовження”.

Не приховував свого невдоволення демократ і претендент на президентське крісло Джон Едвардс:

“На жаль, президент продовжує реалізовувати єдину стратегію, яка в нього весь час була – більше часу, більше війська, більше війни”.

На відміну від своїх попередніх промов, Джордж Буш цього разу не використовував слово “перемога”. Натомість наголосив, що бачить позитивні зрушення:

“Дехто каже, що ми занадто повільно досягаємо прогресу в Іраку. Вони помиляються”.

Своїм виступом перед американцями Буш продемонстрував, що не збирається кардинально змінювати хід іракської кампанії принаймні до кінця свого президентського терміну. Його опоненти, заявили що не будуть з цим миритися і використають конституційні повноваження Конгресу, аби якнайшвидше припинити цю війну.

XS
SM
MD
LG