Спеціальні потреби

Блок Литвина має шанси потрапити до Верховної Ради


Блок Литвина може пройти до парламенту. Про це одностайно свідчать результати опитувань усіх соціологічних служб. Так, згідно з даними Всеукраїнської соціологічної служби, оприлюдненими сьогодні, Блок Литвина готові підтримати 5,5% респондентів. Трохи менше – 4,5% – дає Литвину Інститут соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук, який також щойно оголосив результати своїх замірів.

Ще менше – 3% послідовників – нарахувала у Блоку соціологічна служба Центру Разумкова. За даними останнього опитування цієї авторитетної служби, до парламенту, крім трьох фаворитів виборчих змагань і Компартії, проходить також і Блок Литвина.

Виглядає, що саме цифра у 3% є найдостовірнішою. Таку ж подали інші відомі соціологічні служби – Український інститут соціальних досліджень імені Яременка, Центр “Социс” та Фонд “Демократичні ініціативи”. Шанси, що Литвин візьме бар’єр у 3% і потрапить до Верховної Ради, є високими, – вважає науковий керівник “Демініціатив” Ірина Бекешкіна:

“Протягом усієї виборчої кампанії соціологи казали, що політична сила, яка на межі проходження – це блок Литвина. Навіть тоді, коли в нього було 2%. Тому що є реальний електорат, який міг піти на підтримку Блоку Литвина. Це ті, хто розчарований в обох політичних силах – біло-блакитних і помаранчевих. І зараз, останні соціологічні дослідження реальних соціологічних фірм справді показують результат “три” з невеликим хвостиком. Враховуючи соціологічну похибку, це може бути менше трьох і трохи більше трьох. Тобто інтрига досі залишається. Але імовірність проходження Блоку Литвина до Верховної Ради є великою”.

Як вважає соціолог, якщо Литвин пройде до Ради, він стане володарем “золотої акції”. І зможе пристати як на бік однієї, так і іншої коаліції:

“Якщо порахувати кількість відсотків в обох імовірних коаліціях, вона приблизно рівна. Хоча до виборів ще досить далеко і може ще багато змінитися. Але розрив між двома політичними блоками все одно великим не буде. І тоді Блок Литвина може стати тією золотою акцією, яка може переважити. І я думаю, що Блок Литвина, який чесно казав, що не обіцяє увійти в якусь коаліцію, може піти в будь-яку з них. Я думаю, він піде туди, де йому запропонують бути спікером”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG