Спеціальні потреби

“Пору” можуть виключити із списку учасників виборів


Конфлікт, пов’язаний із реєстрацією списків Громадянської партії “Пора”, загострюється. Блок “Наша Україна – Народна самооборона” оскаржує рішення ЦВК допустити цю політитичну силу до участі у парламентських виборах. Кажуть, що “Пора”, лідером якої є Владислав Каськів, увійшла до пропрезидентського блоку. Відтак її не можна допускати до самостійної участі у перегонах. Також ширяться звинувачення, що під час реєстрації використали підроблені документи і печатки.

Олександр Лавринович – керівник Міністерства юстиції – відомства, яке займається реєстрацією політичніх партій, не наважується сказати, на чиєму боці правда:

“Це не проблема міністерства, бо ми, як правило, не проводимо дослідження, чи підроблениі підпис або печатка, для того є інші органи”.

Втім у правоохоронних структурах припускають, що справжні печатки можуть мати обидві сторони, які називають себе партією “Пора”. Заступник керівника МВС Михайло Корнієнко пообіцяв розслідувати ситуацію:

“Визначити, звичайно, можна, на яку з печаток правоохоронні органи давали дозвіл, а на яку не давали. Можливо, виявиться, що дозвіл давали на дві печатки. Тут може існувати ситуація, коли різні органи давали дозвіл на ці печатки. Тобто, вони могли звернутися, наприклад, до Дарницького райуправління і Дніпровського райуправління. І автономно ці управління могли їм видати дозволи на виготовлення печаток”.

Представник президента в ЦВК Марина Ставнійчук говорить, що Центрвиборчком взагалі не мав законного права реєструвати списки партії “Пора”:

“На сьогодні, виходячи із положень чинного закону про вибори народних депутатів України, не передбачено можливості для партії, яка виходить із блоку, висувати кандидатів”.

Якщо конфлікт навколо реєстрації списків кандидатів у депутати від партії “Пора” остаточно не вирішиться найближчим часом, з’явиться можливість визнати результати виборів нелегітимними, попереджають експерти. Адже будь-яка із сторін суперечки отримає можливість оскаржити в суді включення, або навпаки, виключення політичної сили із бюлетенів для голосування.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG