Спеціальні потреби

Посол Шамшур: Діалог України і США не припинявся (ВІДЕО)


У шістнадцяту річницю незалежності про досягнення України на міжнародній арені надзвичайний і повноважний посол України в США Олег Шамшур розмовляв з Андрієм Годованцем.

АГ: Колишній посол США в Україні Карлос Паскуаль говорив про те, що Україна сьогодні займає далеко не приорітетне місце в закордонній політиці США. Чи погоджуєтеся Ви з ним в цьому і якщо так, то чому так сталося?

ОШ: Звичайно я не погоджуюсь з такою думкою. Мрія кожного посла полягає в тому, щоб його країна була у полі уваги влади країни акредитації. Я вважаю, що тонус українсько-американських стосунків є добрим. Важливо, що ми докладаємо максимум зусиль, щоб наповнити поняття українсько-американського стратегічного партнерства максимальним змістом. І що найбільше важливо – від декларацій ми перейшли до повсякденної, копіткої роботи, яка не завжди помітна, але продовжується і активніша, ніж раніше.

Ми проводимо консультації з найбільш важливих і актуальних питань міжнародного життя, зокрема врегулювання заморожених конфліктів. Ми вирішуємо практичні питання співпраці в галузі охорони здоров’я, боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи, підвищення рівня ядерної безпеки в Україні. Зараз розпочинається цікавий енергетичний діалог. І все це проростає поза межі Вашингтона. У стосунки міст і регіонів України і США. Іноді такі локальні проекти мають досить цікаві наслідки. І треба докладати зусиль аби розвивати цю співпрацю.

АГ: Як, на Вашу думку, Україна може набути більшої вагомості у стосунках із США у політичній площині?

ОШ: У стосунках України і Америки справді була певна пауза, але я б сказав, що на дещо нижчих рівнях діалог продовжувався. Були постійні контакти між міністерствами закордонних справ обох країн, іншими відомствами. Ми б хотіли регуляризації діалогу на найвищому рівні. Йдеться про обмін візитами президентів, про візити міністрів, Держсекретаря США. Я вважаю, що перспективи є дуже хорошими. Є всі підстави після виборів формувати уряд для посилення цього діалогу. Але на робочих рівнях цей діалог ніколи не припинявся.

АГ: Американський експерт Надія Дюк зазначила, що якби Україна була членом НАТО або Європейського Союзу, її голос був би виразніше почутий на міжнародній арені. Що Ви думаєте з цього приводу?

ОШ: Я особисто є прихильником якнайшвидшого вступу України і до ЄС, і до НАТО. І безумовно членство додало б Україні авторитету на міжнародній арені. І дало б нам можливість реалізовувати свої зовнішньополітичні та національні інтереси.

АГ: Якими, на Вашу думку, є найголовніші досягнення за цей шістнадцятий рік незалежності України?

ОШ: Найголовніше дсягнення те, що ми змогли знайти вихід з політичної кризи не поза рамками, а саме в рамках демократії і ще раз показали, що Україна є сучасною державою, яка орієнтована на розбудову демократичних інститутів та подальшу розбудову економіки на ринкових засадах.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG