Спеціальні потреби

Янукович “за” скасування депутатської недоторканності


Від нетрадиційної медицини – до нетрадиційних політичних рішень. Підлікувавшись на Алтаї, Віктор Янукович повернувся в Україну сповнений нових ідей. Зокрема – щодо ініціативи опозиції позбавити народних обранців депутатської недоторканності. Реалізувати передвиборчу обіцянку опонентів з “Нашої України” прем’єр готовий ще до виборів. На першому ж після відпустки засіданні уряду головний регіонал запропонував скликати позачергову сесію Верховної Ради і на ній вирішити справу. Янукович сказав, що сьогодні планує обговорити ідею з президентом.

“Звернімося до президента і на початку вересня, до виборів зберімо депутатів та одностайно проголосуємо. Це буде нормальний підхід до виборів”, – заявив очільник уряду.

За його словами, він “за” скасування недоторканності і всіх пільг як президента, так і прем’єра та чиновників усіх рівнів.

Утім, несподівана пропозиція обурила ініціаторів зняття депутатської недоторканності. “Політичним трюком” назвав цю пропозицію лідер “Нашої України – Народної самооборони” Юрій Луценко, а саму Партію регіонів – “партією обіцяльників і флюгерів”. Як нагадав Луценко на прес-конференції у Києві, Верховна Рада розпущена. А відтак, як він заявив, ні його блок, ні БЮТ не збирається брати участь у позачерговій сесії розпущеного парламенту – у цьому, як було сказано, шоу.

Водночас Луценко запевнив, що законопроект про скасування депутатської недоторканності буде внесений уже в перші дні роботи новообраної Ради.

“Якщо лідер регіоналів справді хоче скасувати депутатську недоторканність, то він матиме змогу підтримати цю ініціативу”, – підкреслив Юрій Луценко.

Слід сказати, що неможливість практичної реалізації ідеї Віктора Януковича – зняття депутатської недоторканності ще до виборів – усвідомлюють і його однодумці. Як заявив сьогодні міністр юстиції Олександр Лавринович, зміни до Конституції щодо скасування недоторканності можуть бути внесені не раніше лютого. Як пояснив Лавринович, процедура внесення змін до основного закону потребує принаймні двох сесій парламенту:

“Але зараз ця ініціатива потрібна, щоб продемонструвати акт політичної волі”.

А тим часом більшість аналітиків у пропозиції Віктора Януковича вбачає піар-акцію. Як каже науковий директор Школи політаналітики Києво-Могилянської академії Олексій Гарань, ідеться про намір перехопити “фішку” передвиборчорї кампанії опозиції – привабливе в народі гасло, в реалізації якого Партія регіонів ніколи не виявляла зацікавлення:

“Гасло доволі привабливе, і ми бачимо, що політики з різних таборів мусять на це реагувати. Це ми бачимо навіть по сьогоднішній заяві Януковича про те, що, мовляв, давайте скликати позачергову сесію, щоб скасовувати недоторканність всіх посадовців. Хоча ми розуміємо, що це теж пропагандистський хід, оскільки зрозуміло, що ніякої сесії скликано не буде, тому що ні президент, ні опозиція не визнають легітимності нинішнього парламенту, тому можна безпечно до цього закликати”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG