Спеціальні потреби

В американській політиці поменшає корупції


Сенат Сполучених Штатів схвалив нові правила етичної поведінки в американській політиці. Дехто вже назвав це реформою, що має очистити політику від корупції і скандалів. Основна мета законопроекту – врегулювання відносин між політикою та грошима. Спікер палати представників США сказала, що цим документом вона виконує свою передвиборну обіцянку покінчити з так званою корупційною культурою в політиці.

Влада в Америці часто пересікається з грошима. Лобісти бізнес-інтересів дають політикам кошти на виборчі кампанії. Деякі з лобістів, часто вдаються до відвертих хабарів. Як наприклад Джек Абрамов, що відбуває зараз покарання за корупцію у в’язниці і який став символом епохи, де гроші призводять до зловживань.

Лобісти повинні звітувати, якщо вони перераховують значні суми грошей на кампанії кандидатів. Подарунки та оплачувані подорожі від лобістів – заборонені. Члени Конгресу також повинні повідомляти про те, які приватні проекти вони пропонують фінансувати з федерального бюджету, намагаючись віддячити тим структурам, які фінансували їх під час виборів. Сенат переважною більшістю схвалив цей законопроект.

У той час як Конгрес намагається самостійно побороти корупцію, ФБР провело обшук у будинку відомого сенатора-республіканця з Аляски Теда Стівена. Його звинувачують у зв’язках з нафтодобувною компанією, яка, в свою чергу визнана винною у дачі хабарів місцевим чиновникам. За даними ФБР, ця ж компанія проводила ремонт у будинку Теда Стівена.

Але деякі сенатори твердять, що новий закон не зможе забезпечити прозорість розподілення коштів з бюджету. Юрист Мелані Слоан з організації “Громадяни за відповідальність та етику” у Вашингтоні говорить, що закон має багато недоліків у частині контролю за бюджетом, а також не має механізмів забезпечення прозорої звітності про отримання коштів політиками під час виборчих кампаній:

“Такі організації як наша хотіли б, щоб був створений незалежний орган, який би розслідував скарги неетичної діяльності політиків”.

Один з лідерів демократів Гаррі Рід пообіцяв, що Сенат відрегулює усі недоліки в законі про політичну етику. Але експерти кажуть що одного лише закону буде недостатньо. Вони також хвилюються, що новий закон про політичну етику зменшить тиск на Конгрес у питанні продовження очищення політики.

XS
SM
MD
LG