Спеціальні потреби

Китайські іграшки – загроза для здоров’я?


Американський виробник та розповсюджувач іграшок “Фішер-Прайс” відкликає близько півтора мільйона іграшок, вироблених в Китаї, через побоювання, що вони можуть містити свинець. Це – найостанніший розвиток подій у відкликанні великої кількості китайського товару, зокрема продуктів харчування, ліків та зубної пасти.

“Фішер-Прайс” знімає майже мільйон пластмасових іграшок з полиць американських крамниць та ще півмільйона – з магазинів за кордоном. Під забороною опинилося 80 видів іграшок. Безперечно, батьки мають всі підстави для хвилювання.

Комісія з безпеки товарів широкого вжитку США радить людям перевірити всі іграшки, які вони мають вдома. А в разі, якщо вони не впевнені щодо їхньої безпеки – звернутися до компанії-продавця.

Свинець має токсичну дію та може викликати розумові та фізичні розлади в маленьких дітей. Китай – найбільший у світі експортер іграшок. Пекін каже, що безпека товарів не є виключно китайською проблемою. Але для батьків це мало втіхи.

Чи існує подібна небезпека в Україні? За інформацією прес-служби Держспоживстандарту, всі іграшки, які продаються легально в Україні, мають пройти перевірку та сертифікацію в лабораторіях Укрметртестстандарту. Як правило, майже кожну іграшку, походженням з Китаю, під час цієї перевірки забраковують. Втім, на жаль, чимало іграшок потрапляють та продаються в Україні нелегально, не проходячи жодної перевірки щодо якості.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG