Спеціальні потреби

У місті Міннеаполіс завалився міст


У американському місті Міннеаполіс тривають рятувальні та пошукові роботи після того, як у вівторок ввечері завалився міст через річку Міссісіппі. Згідно з даними поліції, загинуло четверо людей, понад 60 перебувають у лікарені, ще близько 30 вважають пропалими безвісти. Президент Буш назвав інцидент трагедією і обіцяв виділити федеральні кошти на відбудову моста.

О шостій вечора, в годину-пік, міст шириною у вісім смуг почав ламатися секціями, падаючи разом з чисельними автомобілями, пішоходами та мотоциклами з висоти близько 20 метрів.

У заторі, що створився на завантаженому транспортом мосту за хвилини перед трагедією, був і шкільний автобус з півсотнею дітей, які поверталися до дому з розважальної поїздки.

На диво, ніхто з дітей у цьому автобусі не постраждав. Іншим пощастило менше. Машини швидкої допомоги прибули на місце катастрофи негайно. Лікар Джозеф Клінтон каже:

“Переважно постраждалі, які до нас поступили після трагедії, мають травми, характерні для автокатастроф та падіння з висоти, як то травми голови, обличчя, кінцівок. Проблема з подібними травмами полягає в тому, що важко встановити, наскільки постраждали внутрішні органи”.

Причина падіння мосту, що був побудований 40 років тому, не відома. Звіт його технічного стану, підготовлений 2001-го року Міністерством транспорту, зазначає, що міст має ознаки “зносу конструкцій”, але придатний до подальшої експлуатації.
Губернатор штату Міннесота Тім Полені зазначає: “Були встановлені деякі невеликі дефекти, які потребували ремонту, але жодних структурних пошкоджень встановлено не було”.

Представники Національної ради з безпеки транспорту вже прибули до Міннеаполісу з метою розслідування причин катастрофи. За словами поліції, рятувальні та відновлювальні роботи триватимуть щонайменше ще три доби.

XS
SM
MD
LG