Спеціальні потреби

Наслідки отруєння фосфором - погляд експерта (ВІДЕО)


В Україні усі сили кинули на подолання аварії, яка спричинила викид фосору у довкілля. Міністерство транспорту та зв’язку повідомило про намір обмежити до 5-7 цистерн чи вагонів кількість одиниць рухомого складу із небезпечними вантажами, які перевозять через територію України.

Про наслідки отруєння фосвором для здоров'я людини в інтерв'ю “Голосу Америки” говорив професор університету Джорджа Вашингтона Ті Джідотті:

“Фосфор є отруйним для кожної клітини в тілі. Він діє на те, як клітини продукують енергію. У багатьох випадках жовтий фосфор подібний до ціаніду. В даній ситуації найбільшій ризик становить фосфор у повітрі. Мозок, нирки, серце – це найбільш уразливі до дії фосфору органи. Вражені люди матимуть біль голови, нерегулярне серцебиття, нудоту. Лікування – це по суті чекання, поки жовтий фосфор вийде з організму. Людина має отримати медичну допомогу для підтримки організму, поки з нього виходитиме фосфор. Існують різні ступені отруєння жовтим фосфором. Не всі випадки летальні. Це залежить від того, які кільість фосфору отримав організм”.

Професор зауважив, що безпечної норми жовтого фосфору в повітрі не існує. Його там немає бути взагалі. Що стосується ґрунту та води, то в цих випадках дія жовтого фосфору є менш катастрофічною:

“Це дуже нестійка речовина. За нормальних обставин існує певний процент фосфору в ґрунті, як правило, у формі фосфатів. Але той фосфор, що потрапить до ґрунту, швидко розпадеться на щось інше. Ні, земля не буде отруєна назавжди. Якщо невелика кількість фосфору потрапить у воду, то він дуже швидко перетвориться в іншу, безпечну форму. Але у момент реакції вироблятиметься чимало енергії”.

На думку Ті Джідотті, протягом кількох днів або тижнів, хімічний стан води та повітря в ураженій зоні повернеться до норми.

XS
SM
MD
LG