Спеціальні потреби

Стені Гоєр: Для закриття Гвантанамо потрібна допомога ОБСЄ


На київську сесію ПА ОБСЄ Сполучені Штати прислали найчисельнішу високопоставлену делегацію за весь час існування цієї організації. Як каже сенатор від штату Меріленд Бенджамін Кардин, таким чином у Вашингтоні хочуть показити – ОБСЄ має відігравати активнішу роль у встановленні демократії і безпеки у регіоні:

“Це показник того, що ми вважаємо такі зустрічі дуже важливими. Ми можемо разом працювати над вирішенням спільних проблем. Чи то в галузі прав людини, чи в сфері економіки або захисту довкілля. Ми говоримо про проблеми, які важливі як для Сполучених Штатів, так і для регіону вцілому”.

Лідер більшості у Конгресі демократ Стені Гоєр звернувся до інших держав за допомогою у закритті американської вязниці Гвантанамо. Він називає її ганьбою Сполучених Штатів, що підриває авторитет країни. Її можна ліквідувати протягом місяця, якщо уряди інших країн погодяться прийняти своїх громадян, які є ув'язненими.

Стені Гоєр: “Деякі із в'язнів дуже небезпечні злочинці. Нам потрібно підготувати нові місця для їхнього утримання. І відверто кажучи, поки що ми не маємо необхідної для закриття Гвантанамо підтримки від інших країн. Але сподіваємося на неї в майбутньому”.

Врегулювання регіональних конфліктів на Кавказі і у Придністров'ї, демократичні перетворення, проблеми боротьби із тероризмом та допомога біженцям – це далеко не повний перелік питань, які обговорюють парламентарі з понад 50 країн.
Сенатор Бенджамін Кардин зазначає: “Ми ухвалимо підсумкову декларацію, яка очевидно називатиметься “Київською”. Цей документ говоритиме про наші спільні пріоритети. Я особисто запропонував пункт про боротьбу із дискримінацією та антисемітизмом. Я думаю, ця декларація і буде однією із форм нашої дії”.

Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе підготувала власні пропозиції:

“Однією з моїх ініціатив було розглянути питання про виконання рішень, які ухвалює ОБСЄ. Я завжди критикувала цю організацію за те, що вона приймає важливі рішення, але їх не виконують”.

Українська тема домінувала на форумі лише у перший день. Президент і спікер не утрималися від того, щоб не використати трибуну зібрання для з'ясування стосунків. Віктор Ющенко, пояснив – дострокові вибори потрібні для очищення Ради від корупції. І запросив представників ОБСЄ спостерігати за голосуванням 30 вересня.

Спостерігати за українськими виборами приїдуть і американські конгресмени. Це вони пообіцяли під час особистої зустрічі з президентом.

ПА ОБСЄ засідатиме в Києві до понеділка. Отже, протягом вихідних цей представницький форум має ухвалити всі ключові рішення.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG