Спеціальні потреби

Науковець, який присвятив життя боротьбі зі СНІДом


Майже 40 мільйонів мешканців планети, згідно з даними ООН, живуть з вірусом ВІЛ-СНІДу. Об’єднані Нації та провідні країни світу намагаються боротися з епідемією. Сполучені Штати є лідером у цій боротьбі. Нещодавно Президент Буш звернувся до Конгресу країни з пропозицією подвоїти до 30 мільярдів доларів суму, виділену на боротьбу зі СНІДом у всьому світі.

У разі, якщо Конгрес прийме запропонований президентом бюджет на наступний рік, американський народ загалом пожертвує на цю справу понад 48 мільярдів за десять років, враховуючи гроші виділені і обіцяні попередньо.

Однак, скільки б грошей не виділялось, без людей, які борються зі СНІДом кожного дня, справа б не зрушила з місця. Один з таких самовідданих людей доктор Ентоні Фаучі. Його можна сміливо назвати науковим обличчям нації. Фаучі часто показують по телевізору, де він пояснює факти про ВІЛ СНІД, біотероризм чи епідемію грипу. З 1984-го року Ентоні Фаучі очолює спонсорований державою Національний інститут алергічних та інфекційних захворювань. Щорічний бюджет цієї установи – чотири мільярди триста мільйонів доларів. Під керівництвом Фаучі працює 1300 людей:

“Наша місія і завдання застосувати науку до охорони здоров’я в цій країні, та загалом у світі. Тож ми беремо активну участь у вирішенні світових проблем, оскільки наш світ все більше інтегрується”.

Фаучі віддано виконує свою місію. Протягом, типового для нього 15-годинного робочого дня, він бере участь у ділових зустрічах, пише наукові статті та оцінює роботи інших, спілкується з дослідниками Національного Інститут Здоров’я. Як каже науковець, його енергія та мотивація походять з дитинства. Він виріс в італійському районі Нью-Йорка на другому поверсі аптеки, якою володів його батько.

Фаучі легко давались точні науки, але він також любив спорт і грав у баскетбол за свою шкільну команду. Ентоні відвідував католицьку школу, де зрозумів цінність праці на благо інших:

“Це було само собою зрозуміло, якщо ти хочеш бути доброю людиною, важливо те, що ти робиш для інших”.

Фаучі закінчив медичну школу у розпал В’єтнамської війни у середині 60-их. Замість медичної служби в армії, він попросився на роботу в службі охорони здоров’я. А 1968-го року почав працювати в інституті, який зараз очолює. У 80-их, поява невідомої хвороби змінила його життя:

“Це сталося 1981-го року, коли я вже зарекомендував себе у діагностиці клінічних захворювань. До нас почали надходити повідомлення про випадки невідомої хвороби поміж гомосексуалістів, спочатку у Лос Анжелесі, потім у Нью-Йорку та Сан-Франциско. За чотири роки ми навіть не знали з чим маємо справу. Тож ми займалися спостереженням за впливом цієї хвороби на імунну систему людини”.

Це були випадки тоді ще безіменного СНІДУ. Цей період Ентоні Фаучі називає чорним часом ВІЛ СНІДУ. Лікар став об’єктом критики, його звинувачували у небажанні уряду давати хворим експерементальні ліки. Фаучі згадує, що одного разу, замість того, щоб попросити поліцію арештувати організаторів чергового протесту біля його офісу, він запросив лідерів демонстрації до себе в кабінет:

“Я вислухав те, що вони мали сказати без влаштування театру чи демонстрацій. Я почув все, що активісти хотіли сказати, і вони в принципі говорили розумно”.

Коли вірус СНІДУ був нарешті визначений, Фаучі разом зі своїми науковцями розпочав пошуки ліків від цієї хвороби. Однак, лише в середині 90-их років вченим вдалось віднайти комбінацію ліків за допомогою якої СНІД можна тримати під контролем. Однак, говорить Ентоні Фаучі, для хворих у країнах на шляху розвитку, ці ліки досі залишаються малодоступними:

“Поза межами Сполучених Штатів існує зовсім інший світ, світ в якому мільйонам смертей можна було б запобігти”.

Після відвідин Уганди у 2003-му році, Фаучі почав лобіювати питання СНІДу в Білому Домі. Пізніше того року, Конгрес США схвалив запропоновані президентом перші 15 мільярдів на боротьбу зі СНІДом.

Зараз Ентоні Фаучі 66 років. Він продовжує пошуки панацеї від СНІДУ. За словами науковця, його мотивує бажання змінити чиєсь життя на краще.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG