Спеціальні потреби

Уряд прийняв рішення про зменшення експорту зерна


Україні все більше говорять про проблему подорожчання хліба. Погодні умови стали причиною перегляду прогнозів уряду та експертів щодо майбутнього вражою. Саме цим урядовці пояснюють своє рішення знову обмежити експорт українського зерна.

Уряд Януковича екстрено зайнявся проблемою хліба. Подорожчання основного продукту харчування українців виявився доволі тривожним сигналом для урядовців, особливо напередодні виборів. Янукович продемонстрував повну рішучість у справі боротьби з проблемою. Спочатку прем’єр пообіцяв звільнити весь економічний та аграрний блок уряду, якщо проблему не буде вирішено. Сьогодні, здається, міністри вже впевнені, що залишаться на своїх посадах. Принаймні віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута заявив, що знає позиції уряду у вирішенні цього питання.

З 1-го липня уряд обмежує експорт зерна. Як передає УНІАН, про це журналістам повідомив міністр аграрної політики Юрій Мельник.

“З 1-го липня обмежили експорт пшениці та інших культур за чітко сформованою номенклатурою”, – зазначив міністр.

Юрій Мельник також повідомив, що постанова уряду не встановлює термінів закінчення дії обмеження до поповнення нових запасів. Заборона на експорт зерна стосуватиметься урожаю 2006 і 2007 років.

Водночас у постанові Кабінету Міністрів, яка є у розпорядженні УНІАН, зазначено, що обмеження експорту зерна буде діяти до 1-го жовтня 2007 року в обсязі три тисячі тонн на кожну сільгоспкультуру – пшеницю, суміші з пшениці, ячменю, кукурудзи та жита.

У постанові також йдеться, що впродовж березня, квітня та травня було укладено експортних угод на пшеницю загальним обсягом 653,5 тисяч тонн, з неї продовольчої – 507,5 тисяч тонн.

XS
SM
MD
LG