Спеціальні потреби

Медична опіка для незаможніх верств населення


У повсякденному житті американцям найбільше доводиться мати справу з урядами місцевих адміністративних районів, які називають графствами, або повітами. Однак такі урядові структури не могли б нормально функціонувати без тісного контакту з громадськими організаціями, які безпосередньо зацікавлені у покращенні доброту людей. У повіті Монтгомері штату Меріленд саме представники приватного сектора, допомагають надавати повноцінне медичне обслуговування незаможним верствам населення.

У повіті Монтгомері медичних закладів та приватних лікарів – безліч. Треба лише мати гроші чи медичну страховку, щоб оплатити їхні послуги. Іноді людина не має ні одного, ні іншого. Саме тому 40 років тому група лікарів заснувала неприбуткову організацію, яку назвали Мобільною медичною допомогою, скорочено МобілМед.

Виконавчий директор організації Боб Спектор каже: “У нас лікуються понад п’ять тисяч найбільш матеріально вразливих мешканців повіту Монтгомері, які з тих чи інших причин не можуть дозволити заплатити за медичну допомогу. У них нема страховки, вони безробітні чи тільки-но іммігрували до країни”.

МобілМед надає свої послуги у приміщеннях 19 місцевих лікарень чи у своїх трьох фургонах – таких собі медпунктах на колесах. МобілМед існує завдяки партнерству з кількома місцевими лікарнями, добродійними організаціями, приватними спонсорами та урядом повіту Монтгомері. Пацієнти сплачують лише незначну частину вартості лікування. Штат МобілМеду – майже 30 медичних працівників.

Для того, щоб краще допомогти великій кількості іммігрантів, які проживають у повіті, МобілМед приймає на роботу прибулих з різних частин світу. Це допомагає пацієнтам почути себе комфортніше. Адже коли приходять пацієнти та бачать когось, хто знає їхню культуру і розмовляє їхньою мовою, вони відразу розпружуються.

Загалом у МобілМеді розмовляють на восьми мовах, а кожна з клінік-партнерів має представників з конкретних країн – Китаю, Кореї, Ірану, Латинської Америки, Південної, Західної Африки та Гаїті. Маючи такий широкий мовний та культурний досвід, медики можуть точніше і швидше поставити хворому діагноз, а відтак скоріше приступити до лікування. Працюючи у приватних клініках, медперсонал МобілМеду заробляв би більше. Однак ці люди кажуть, що гроші хоча і важливий, утім не головний фактор у їхньому житті. Є ще одне ні з чим незрівнянне відчуття – своєї потрібності іншим.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG